Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Köpek Yapılır?

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Köpek Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan nasıl köpek yapılır? diye merak edenler için bu yazımızda çok güzel bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Tuvalet kağıdı rulosu ile yapılan birçok farklı kendin yap uygulaması bulunmaktadır. Bu kolay uygulamalar arasında dekoratif ürün yapımından, okul öncesi el işi çalışmalarına kadar çok sayıda proje bulunmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız tuvalet kağıdı rulosundan köpek yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Küçük çocuğunuz varsa onunla birlikte evde bu çok kolay kendin yap çalışmasını deneyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Tuvalet kağıdı rulosunu kaplamak için istediğiniz renkte el işi kağıdı ya da guaj boya
 • Gözleri yapmak için siyah ve beyaz el işi kağıdı
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Kaplamayı yaptığınız renkte fon kartonu
 • Köpeği süslemek için fon kartonu ya da eva kağıdı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Köpek Yapımı

Kartondan köpek yapmak çok kolay bir uygulamadır. Tuvalet kağıdı rulosu ile hayvan figürü yapmak için genelde aynı yöntem uygulanır. Karton rulonun üst tarafı iki yandan kulak şeklinde sivri bir hale getirilir ve sonrasında rulonun üzeri uygun şekilde kaplanır. Son aşamada yapılacak hayvanın göz, kulak ve kuyruk gibi parçaları yapılarak yerlerine sabitlenir. Tuvalet kağıdı rulosundan köpek yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

 • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunun üzerini kaplamakla işe başlayın. Bu aşamada isterseniz kartonun üzerini el işi kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Bunun yerine guaj boya ile rulonun üzeri boyanarak da bu adım gerçekleştirilebilir.
 • Sonraki aşamada tuvalet kağıdı rulosunun üst tarafına parmaklarınızla bastırarak içe doğru kıvırın. Bunu yaparken kenarları kıvırmadan bırakın. Bu şekilde kulakları da yaptıktan sonra sıra köpeğin diğer parçalarını yapmaya geldi.
 • Beyaz ve siyah el işi kağıtlarını kullanarak gözleri yapabilirsiniz. Bunun için beyaz el işi kağıdına iki tane yuvarlak çizip kesin. Siyah el işi kağıdından da beyazlardan biraz daha küçük yuvarlaklar yapın. Siyah yuvarlak parçaları beyazların üzerine yapıştırarak gözleri oluşturabilirsiniz. İsterseniz bunun yerine oyuncak göz kullanabilir ya da düğme ile de göz yapabilirsiniz.
 • Gözlerden sonra fon kartonu ile iki yuvarlak parça yapın. Burun olarak da bir tane küçük kalp hazırlayın. Fon kartonu ile kuyruk ve ayakları da yaptıktan sonra tüm parçaları dikkatli bir şekilde yerlerine yapıştırın.
 • Son aşamada köpeğe tasma ve kurdele gibi süslemeler yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Uygulamanın yapılışı bu şekilde olup siz elinizdeki malzemelerin çeşidine göre daha farklı tasarımlar da yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva kağıdı, fon kartonu ve el işi kağıdı gibi malzemeler varsa bunları da köpek yapımında kullanmanız mümkün. Evde kartondan köpek yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Konu hakkındaki bir başka örnek çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz. tuvalet kağıdı rulosundan köpek yapımı 

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Köpek Yapılır
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Köpek Yapılır

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial