Tuvalet Kağıdı Rulosundan Minyatür Ev Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Minyatür Ev Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan minyatür ev yapımı evde keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacak bir projedir. Daha önceden tuvalet kağıdı rulosundan yapılan birçok farklı uygulamayı sizlerle paylaştık. Bugünkü uygulamada bu karton rulolardan minyatür ev yapımını anlatıyoruz. Sizlerle paylaşacağımız sevimli evi gördükten sonra biten tuvalet kağıtlarının rulolarını atmak yerine siz de bu şekilde değerlendirmek isteyebilirsiniz. Minyatür ev yapmak için gerekli malzemeleri ve projenin resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Tuvalet kağıdı rulosu
 • Desenli fon kartonu
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • İstediğiniz renkte boya
 • Fırça

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ev Nasıl Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosundan ev yapmak oldukça kolaydır. Tuvalet kağıdı bittikten sonra geriye kalan silindir şeklindeki karton yapılan birkaç ilave ile ev görünümü alabilir. Bunu nasıl yapacağınıza gelince aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

 • Yapacağınız evin ne renk olmasını istiyorsanız tuvalet kağıdı rulosunu bu renge boyayın ve bir süre kuruması için bekletin.
 • Sürdüğünüz boya kururken siz de evin çatısını yapmaya geçebilirsiniz. Renkli fon kağıdını içe doğru kıvırarak bunu külah haline getirin. Kenardan ve yukarıdan açık kalan yerleri yapışkan ile tutturun.
 • Boyası kuruyan tuvalet kağıdı rulosunun üzerine makas yardımı ile küçük dikdörtgen şeklinde bir delik açın. Bunu yaparken delik açtığınız yerdeki parçaları koparmadan, dışa doğru yavaşça açın. Bu şekilde evin camını yaptıktan sonra sıra bir sonraki adıma geldi.
 • Tuvalet kağıdı rulosunun üst tarafına yapışkan sürün ve buraya renkli fon kağıdı ile yaptığınız külahı yerleştirin.
 • Pencere olarak yaptığınız deliğin altına boya ile kapı çizin. Pencereye küçük bir oyuncak figür koyduktan sonra bu minyatür evi istediğiniz yere biblo olarak yerleştirebilirsiniz.

Yapacağınız boyama ile ruloya ev, kulübe ya da şato görünümü verebilirsiniz. Elinizin altında küçük taşlar varsa rulonun üzerine bunlardan yapıştırarak daha şık bir ev de yapabilirsiniz. Bu projeyi çocuklar da keyif alarak yapacakları için küçük çocuğunuz varsa onunla birlikte yapabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde istediğiniz kadar minyatür ev yapabilirsiniz. İsterseniz ruloları boyamak yerine fon kartonu ile kaplamanız da mümkün. İstediğiniz her türlü kaplama malzemesini tuvalet kağıdının dış yüzeyini renklendirmek için kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay ve eğlenceli projeyi uygulamak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan minyatür ev yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Deneyecek olanlara keyifli çalışmalar dileriz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Minyatür Ev Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Minyatür Ev Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial