Tuvalet Kağıdı Rulosundan Marakas Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Okul öncesi etkinliklerde marakas yapımı sıkça yer almaktadır. Biz de sizlere bu konuda fikir verebilmek için yazımızda tuvalet kağıdı rulosundan marakas yapımını paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde birlikte sevimli bir marakas yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz tuvalet kağıdı rulosu ile marakas yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Marakas Yapımı

Evde marakas yapımı için küçük pet şişe, kola kutusu, karton bardak gibi malzemeler sıkça kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra kağıt havlu rulosu ve tuvalet kağıdı rulosu ile de marakas yapılmaktadır. Biz bugün sizlerle tuvalet kağıdı rulosu ile marakas yapımını paylaşıyoruz. Evde tuvalet kağıdı rulosu ile marakas yapmak için uygulayabileceğiniz 2 tane yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilkinde rulonun üzeri boyayıp ya da kaplama yapılıp daha sonra açık olan yerlerini karton ile kapatmak gerekmektedir. İkinci yöntemde ise tuvalet kağıdı rulosunun açık olan iki ucu zımba ile kapatılıp, desenli bant ile süsleme yapılmaktadır.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Marakas
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Marakas

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Zımba
  • Ses çıkarması için mercimek, pirinç ya da küçük boncuklar
  • Süsleme yapmak için desenli bant
  • Oynar göz
  • Kırmızı keçeli kalem

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Marakas Nasıl Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosu ve diğer malzemeler hazır ise marakas yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Tuvalet kağıdı rulosunun açık olan uçlarından birisini birleştirerek bu kısmı zımba ile kapatın.
  • Açık olan yerden biraz pirinç ya da mercimek boşaltın ve bu kısmı da diğer taraf gibi zımba ile kapatın.
  • Bunu yaparken rulonun bir tarafını yatay öbür tarafını dikey olarak katlayıp zımbalarsanız ortaya daha hoş bir tasarım çıkacaktır.
  • Son olarak zımba yapılan yerleri kamufle etmek için bu kısımlara desenli bant yapıştırabilirsiniz.

Tuvalet kağıdı rulosu ile marakas yapımı bu şekilde olup isterseniz oynar göz ya da başka malzemeler kullanarak süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan marakas yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı malzemeler kullanarak marakas yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız plastik kaşıklarla marakas yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Marakas Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Marakas Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial