Tuvalet Kağıdı Rulosundan Korsan Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Korsan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan korsan yapımı okul öncesi çocukların zorlanmadan yapabilecekleri bir el işi çalışmasıdır. Tuvalet kağıdı rulosu küçük çocukların yaptığı çalışmalarda sıkça kullanılan bir malzemedir. Okul öncesi kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu kullanılarak çok güzel oyuncak ve kuklalar yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz tuvalet kağıdı rulosundan korsan yapımı da bu çalışmalardan birisidir. Evde biten tuvalet kağıtlarının rulolarını değerlendirmek isterseniz çocuğunuzla birlikte korsan yapmayı deneyebilirsiniz. Bu kolay el işi çalışmasını uygulamak isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Siyah, beyaz ve kırmızı guaj boya
  • Fırça
  • Bir bez parçası ( korsana saç bandı yapmak için )
  • Makas

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Nasıl Korsan Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosundan korsan yapmak için isterseniz guaj boya yerine keçeli kalem de kullanabilirsiniz. Elinizde artık kumaş yoksa bandana yapımında istediğiniz renkte bir el işi kağıdı da kullanabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapılışına geçelim.

  • İlk olarak beyaz boya ile tuvalet kağıdı rulosunun üzerine küçük beyaz bir yuvarlak yapın. Bu beyaz yuvarlak korsanın gözü olacak.
  • Korsan figürlerinin tek gözünde göz bandı bulunmaktadır. Siz de diğer gözün yerine siyah boya ile böyle küçük bir göz bandı yapın.
  • Daha sonra kırmızı boya ile de korsanın ağzını yapın.
  • Korsanı bu şekilde hazırladıktan sonra sıra geldi saç bandını yapmaya. Kumaş parçasından rulonun üst tarafını kaplayacak büyüklükte bir parçayı makas yardımı ile kesin. Bu kumaş parçasını korsanın başına geçirin ve güzelce düğümleyin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosundan korsan yapımı tamamlanmış oluyor.

Evde kolay bir şekilde yapacağınız bu sevimli korsanla çocuğunuz oynayabilir ya da bunu odasında dekor ürünü olarak da kullanabilirsiniz. İsterseniz korsanın arka tarafına 2 tane parmakların geçebileceği kadar delik açarak bunu kukla olarak da kullanmanız mümkün. Tuvalet kağıdı rulosu, boya ve kumaş parçaları kullanarak buna benzer birçok farklı çalışma yapmanız mümkün. Kartondan korsan yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa benzer bir uygulama olan, tuvalet kağıdı rulosundan kitap okuyan çocuk yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Korsan Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Korsan Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Korsan
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Korsan

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial