Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kolay Kalemlik Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kolay Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan kolay kalemlik yapımı okul öncesi çocukların evde severek yapacakları bir el işi çalışmasıdır. Uygulamanın yapımında küçük kağıt parçaları kullanıldığı için özel olarak malzeme almanıza gerek kalmayacaktır. Evde yaptığımız bir kendin yap çalışmasından artan küçük eva kağıtlarını nasıl değerlendirebileceğimizi düşünürken aklımıza bu pratik uygulama geldi. Eva kağıdı ile yaptığımız figürleri kestikten sonra bunlardan geriye küçük parçalar kaldı. Bunlardan başka figürler yapmak mümkün olmadığı için farklı şekilde değerlendirmeyi düşündük ve sonuçta ortaya güzel bir kalemlik çıktı. Siz de elinizdeki artık kağıt parçalarını değerlendirmek için bu pratik uygulamayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • İstediğiniz renklerde eva kağıdı
  • Yapışkan
  • Makas

Uygulamanın yapımında isterseniz yapışkanlı eva kağıdı kullanabilirsiniz. Bu şekilde ayrıca yapıştırıcı kullanmanıza da gerek kalmaz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Kalemlik Yapılır?

Kartondan kalemlik yapmak için bunun üzerine kaplama yapmak gerekiyor. Bu tür çalışmalarda kumaş, el işi kağıdı ya da keçe kullanılarak da kaplama yapılabilir. Bugün paylaşacağımız örnek çalışmada ise yapışkanlı eva kağıdı kullandık. Bu uygulama çok kolay olduğu için küçük çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Siz kağıtları uygun boyutta kestikten sonra işin gerisini çocuğunuza bırakabilirsiniz. Böylece çocuğunuz kendi yaptığı kalemliği severek kullanabilir. Uygulamayı yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak eva kağıdından küçük üçgen parçalar kesmeniz gerekiyor. Bunun için kağıttan 1 parmak genişliğinde uzun bir şerit kesin. Bu şeridi makas yardımı ile önce küçük kareler halinde kesin. Daha sonra bu kareleri ortasından çapraz keserek küçük üçgenler hazırlayın.
  • Tuvalet kağıdı rulosunun üzerini kaplayacak kadar üçgen parça hazırladıktan sonra bunları dikkatli bir şekilde karton rulonun üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik kullanıma hazırdır. Çocuğunuzun çalışma masasına koyabilir ya da içine yapay çiçekler koyarak dekoratif bir vazo olarak da kullanabilirsiniz.

Uygulamayı yaparken normal eva kağıdı kullanacaksanız bunları yapışkan ile kartona yapıştırabilirsiniz. Aynı uygulamayı renkli fon kartonu ya da el işi kağıdı ile de yapmanız mümkün. İsterseniz eva kağıdı ile farklı şekiller yaparak kendi özel tasarımınızı da oluşturabilirsiniz. Evde kolay kalemlik yapımı hakkında paylaştığımız görselden ilham alarak siz de çok güzel bir kalemlik yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kalemlik
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kalemlik

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial