Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kol Saati Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kol Saati Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan kol saati yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapabilecekleri bir el işi çalışmasıdır. Kendi yapacakları karton saati kollarına takmak onların çok hoşuna gidebilir. Küçük çocuklara zaman kavramını öğretmek ve aynı zamanda el becerilerini geliştirmek için birçok farklı çalışma yapılmaktadır. Eski cd, karton ya da benzer malzemeler kullanılarak yapılan saat çalışmalarından örnekleri sitemizde bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada tuvalet kağıdı rulosu kullanılarak kol saati yapılıyor. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte kartondan güzel bir kol saati yapabilirsiniz. Bu kolay el işi çalışmasını denemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Beyaz kağıt
  • Yapıştırıcı
  • İstediğiniz renkte keçeli kalem

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Nasıl Kol Saati Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosundan saat yapmak oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda kartondan güzel bir saat yapabilirsiniz.

  • İlk olarak saatin kordonunu yapmakla işe başlayın. Bunun için tuvalet kağıdı rulosundan istediğiniz kalınlıkta bir parçayı makas yardımı ile kesin.
  • Kestiğiniz bu parça kol saatinin kordonu olacak. Sıra geldi saati yapmaya.
  • Beyaz kağıda kordonun kalınlığına uygun büyüklükte bir daire çizin. Bu dairenin içine keçeli kalem ile rakamları yazın.
  • Hazırladığınız bu parçayı karton saat kordonuna yapışkan ile yapıştırarak sabitleyin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosundan saat yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu hemen çocuğunuzun koluna takabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde çocuğunuz için kartondan saat şeklinde bileklik yapabilirsiniz. Eğer kestiğiniz rulo çocuğunuzun kolundan geçmiyorsa bunu makas ile kesip küçük bir lastik takabilirsiniz. Bu şekilde kordon çocuğunuzun koluna daha rahat geçecektir. İsterseniz karton saat kordonunu boyayarak daha güzel bir saat de yapabilirsiniz. Saatin daha şık görünmesi için gövde kısmını beyaz kağıt yerine istediğiniz renkte bir fon kartonu ile de yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı tuvalet kağıdı rulosu yerine fon kartonu ile de yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Kartondan kol saati yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Okul öncesi çocukların yapabileceği kolay bir duvar saati çalışması arıyorsanız daha önceden paylaştığımız, cd ile saat yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kol Saati Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kol Saati Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial