Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle tuvalet kağıdı rulosunu değerlendirebileceğiniz kolay bir okul öncesi etkinlik paylaşıyoruz. Tuvalet kağıdı rulolarını çöpe atmak yerine bunlarla farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Bu ruloları kesmek ve boyamak kolay olduğu için çalışmalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için tuvalet kağıdı rulosundan kelebek yapımı paylaşıyoruz. Yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde çocuğunuzla birlikte keyifli bir etkinlik yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu kullanarak birçok dekoratif ürün yapılabilir. Okul öncesi etkinliklerle de bu karton rulo sıkça kullanılmaktadır. Ruloyu farklı şekillerde kesip boyayarak çiçek ve sevimli hayvanlar yapılmaktadır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan dekoratif çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Çocuklar kelebekleri sevdikleri için size anlatacağımız yöntemi uygulayarak kelebek yapmayı deneyebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan kelebek yapımı ilginizi çektiyse işe listedeki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Kalem
  • Makas
  • Sulu boya
  • Süsleme yapmak için arkası yapışkanlı eva

Rulodan Kelebek Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak istediğiniz renkte güzel bir kelebek yapabilirsiniz.

  • Tuvalet kağıdı rulosunun üzerine elinizle bastırarak yassılaşmasını sağlayın. Bu şekilde üzerine rahatça çizim yapabilirsiniz.
  • Rulonun bir tarafına resimde gördüğünüz gibi kelebeğin yarısını çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek fazlalıkları çıkarın.
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek Yapımı Resimli Anlatım
  • Kelebeği anlattığımız gibi hazırladıktan sonra bunu sulu boya ile dilediğiniz renkte boyayın.
  • Daha şık bir görünüm elde etmek için kelebeğin üzerine küçük eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz süslemeyi eva yerine boya veya başka bir malzeme ile de yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif kelebek yapımı tamamlanmış oluyor. Yaptığınız bu kelebeği bir çubuğa geçirebilir veya dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Elinizde simli ya da metalik boya varsa kelebeği bunlarla boyayıp daha şık bir tasarıma imza atabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosunu farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan konfeti yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz detayları öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial