Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kahraman Bilekliği Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kahraman Bilekliği Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan kahraman bilekliği yapımı isteyen herkesin evde kolaylıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Küçük çocuklar bazı çizgi film kahramanlarını çok severler. Sevdikleri kahramanların figürlerinin bulunduğu kıyafet ve aksesuarlar onların çok hoşuna gider. Küçük çocuğunuz varsa evde onun için özel bir bileklik tasarlayabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan erkek çocuklar için Süperman ve Batman gibi kahramanların, kız çocuklar için de Elsa ve Anna karakterlerinin bilekliklerinden yapabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuzun özel günlerde giyeceği kostümlere uygun çok güzel bir aksesuar yapma şansınız olur. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz kahraman bilekliği yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Kurşun kalem
  • Uygun renkte guaj boyalar
  • Fırça

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Kahraman Bilekliği Yapılır?

Evde kartondan bileklik yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi de tuvalet kağıdı rulosudur. Silindir şeklindeki bu karton ruloları kesmek, boyamak ve şekillendirmek kolay olduğu için rahatlıkla bileklik yapılabilir. Tek yapmanız gereken tuvalet kağıdı rulosu temin etmek ve bunu uygun renklerde boyamak. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunu yan tutun ve bundan makas ile 1 parmak genişliğinde bir parça kesin. Bu şekilde bilekliği kola takmak daha kolay olacaktır.
  • Daha sonra bu ruloyu makas ile ortadan ikiye kesin.
  • Bu ruloların üzerine istediğiniz bir çizgi film kahramanını ya da bunun amblemini yapabilirsiniz. Eğer çizim yeteneğiniz yoksa bir karbon kağıt yardımı ile istediğiniz şekli rulonun üzerine rahatlıkla çıkarabilirsiniz.
  • Son olarak karton bilekliği boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra kahraman bilekliği kullanıma hazırdır.

İsterseniz karton bileklikleri boyamadan önce bunların kenarını makas ile biraz keserek oval bir hale getirebilirsiniz. Bilekliği daha rahat kullanmak için bağlantı yerlerine ince bir lastik takabilirsiniz. İsterseniz uygulamayı eva kağıdı ile de yapmanız mümkün. Bu durumda rulonun üzerini boyamak yerine uygun renkte eva kağıtları ile kaplamanız gerekiyor. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa, tuvalet kağıdı rulosundan yıldızlı bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Çocuklar için bileklik yapımı hakkında ilham alabileceğiniz bazı görselleri aşağıda paylaşıyoruz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kahraman Bilekliği Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kahraman Bilekliği Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial