Tuvalet Kağıdı Rulosundan Hediye Paketi Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan hediye paketi yapımı en kolay ve eğlenceli geri dönüşüm projeleri arasında yer almaktadır. Biten tuvalet kağıtlarının karton olan rulosu ile pek çok dekoratif ürün yapılabilir. Bugün sizlerle paylaşacağımız hediye paketi çalışması da tuvalet kağıdı rulosu kullanılarak yapılıyor. Küçük bir işlemden geçirerek paket haline getireceğiniz ruloyu biraz kumaş ya da kağıt ile süsledikten sonra harika bir hediye paketine dönüştürebilirsiniz. Kendi el emeğiniz ile yaptığınız bir paketten çıkacak hediye, sevdiklerinizi çok mutlu edecektir. Bu kolay ve eğlenceli çalışmayı dilerseniz çocuğunuzla birlikte yaparak ona geri dönüşüm konusunda örnek olabilirsiniz. Projeyi uygulamak isteyenler için aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • İstediğiniz renk ve desende kumaş ya da desenli kağıt
  • İnce bir kurdele veya ip

Tuvalet kağıdı rulosundan hediye paketi nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak edenler için aşağıda tüm aşamaları açıklıyoruz. Yapacak olanlara kolay gelsin.

  • Boş olan tuvalet kağıdı rulosunu masanın üzerine alın. Bunun üzerine elinizle bastırarak yassılaştırın.
  • Yassı bir hale gelen rulonun kenarlarını içe doğru bastırın. Bu şekilde hediye paketini yaptıktan sonra sıra geldi süslemesini yapmaya.
  • Paketi kaplayacağınız kumaş ya da kağıdı rulonun yüzeyini kapatacak şekilde makas ile kesin.
  • Paketi kapladıktan sonra ince bir kurdele ya da ip ile fiyonk yaparak bağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra hediye paketi hazır. Bunun içine güzel bir hediye koyarak sevdiklerinize verebileceğiniz gibi bu sevimli paketi odanızda dekoratif bir aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. Dilerseniz uygulamaya başlamadan önce ruloyu istediğiniz renge boyayabilir hatta üzerine kalp ya da çiçek gibi desenler yapabilirsiniz. Böyle bir süsleme yaptığınızda ayrıca kumaşla kaplamanıza gerek yok. Kurdele ya da ip ile bağlayarak, kendi tasarımınız olan paketi istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz.

Siz de biten tuvalet kağıtlarından geriye kalan ruloları değerlendirmek isterseniz bu pratik uygulamayı yapabilirsiniz. Aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan hediye paketi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. alışmanın detayları hakkında bilgi sahibi olmak için resimlere göz atabilir, siz de bu şekilde birbirinden güzel hediye paketleri yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Hediye Paketi Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Hediye Paketi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial