Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı dışarıdan bakıldığı zaman zor bir proje gibi görünebilir. Aslında biraz dikkat ve özen ile zorlanmadan uygulamayı yapmak mümkündür. Karton olan tuvalet kağıdı ruloları boyanarak ve renkli el işi kağıtları ile süslenerek, okul öncesi çocuklar için farklı aktiviteler yapılmaktadır. Bunun yanı sıra silindir şeklindeki bu rulolar dekoratif ürün yapmak isteyenlerin kolay çiçek yapmalarına da olanak sağlamaktadır. Kağıttan çiçek yapmak isteyenler çizim yapmakla uğraşmadan tuvalet kağıdı rulosu kullanarak çok güzel çiçek ve yapraklar oluşturabilirler. Sizlerle bugün paylaşacağımız tuvalet kağıdı rulosu ile çiçek yapımı uygulamasını deneyerek siz de istediğiniz sayıda çiçek yapabilir ve bunları dilediğiniz gibi boyayarak ortaya harika tasarımlar çıkarabilirsiniz. Elinizdeki tuvalet kağıdı rulolarını değerlendirmek isterseniz çiçek yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını resimli anlatım ile birlikte aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Boya ( tercihe bağlı )

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Çiçek Yapılır?

  • Tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapmak için ilk önce ruloyu düz bir zemine alın. Sonrasında yan tutun ve elinizle hafifçe bastırarak yassılaştırın.
  • Yassılaştırdığınız ruloyu makas yardımı ile bir parmak eninde şeritler halinde kesin.
  • Bu şekilde her şerit çiçek yaprağı görünümü alacaktır.
  • Kesmiş olduğunuz şeritlerden 6 tanesini daire olacak şekilde birbirine yapıştırarak çiçek yapabilirsiniz.
  • Dilerseniz 6 yerine 5 şeridi birleştirerek de çiçek yapmanız mümkün.
  • Bu yöntemi kullanarak tekli şeritleri açarak bunlardan sap yapabilirsiniz. Şeritler çiçek yaprağı yapmak için de kullanılabilir.

Bu yöntemi kullanarak yapacağınız çiçek ve yaprakları orjinal halleri ile ya da boyayarak istediğiniz şekilde duvar süsü ve pano yapabilirsiniz. Kartondan çiçek yapımı kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla uygulayabilir. Yaptığınız çiçekleri yaldızlı boya veya sim ile renklendirerek eviniz için harika dekor ürünleri tasarlayabilirsiniz. Hayal gücünüzü ve elinizdeki malzemeleri değerlendirerek birçok farklı dekor ürünü yapmanız mümkün.

Bu keyifli el işi çalışmasını evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamanın detaylarını resimden inceleyerek siz de evinizin dekorunu güzelleştirecek çok güzel çiçekler yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial