Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Baskılı Kalemlik Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Baskılı Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan çiçek baskılı kalemlik yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Günümüzde biten tuvalet kağıtlarından geriye kalan rulolar farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu konudaki birçok örnek çalışmayı sitemizde bulabilirsiniz. Bugün bahsedeceğimiz tuvalet kağıdı rulosundan baskılı kalemlik yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Çocuğunuzun ya da kendi çalışma masanız için güzel bir kalemlik yapmak isterseniz siz de bu pratik uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Küçük bir çiçek şablonu
 • Pembe ve yeşil boya
 • Rulonun altına yapıştırmak için karton
 • Yapıştırıcı
 • Makas

Biz uygulamanın yapımında şablon olarak hint kınası ile dövme yapılan şablonlardan kullandık. Boya olarak da yeşil ve pembe tükenmez kalem tercih ettik. Siz de elinizdeki malzemeleri kullanarak ekstra masraf yapmadan bu çalışmayı uygulayabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Nasıl Baskılı Kalemlik Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik yapmak için kullanacağınız çiçek şablonları küçük olursa ortaya hoş bir tasarım çıkacaktır. Elinizde şablon yoksa çiçekleri kendiniz de çizebilirsiniz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda çalışmanın sonunda çok güzel bir kalemliğe sahip olabilirsiniz.

 • İlk olarak şablonu tuvalet kağıdı rulosunun üzerine güzelce yerleştirin.
 • Daha sonra şablonun içini boya ile renklendirin.
 • Şablonu kaldırın ve aynı şekilde rulonun diğer yerlerine de çiçek baskısı yapın.
 • Son olarak kartondan yuvarlak bir parçayı makas ile kesin. Bu parça rulonun altına yapıştırılacağı için boyutuna ona göre ayarlamalısınız.
 • Tüm bu aşamalardan sonra çiçek baskılı kalemlik yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu pratik uygulama sayesinde biten tuvalet kağıdı rulolarını atmak yerine değerlendirme imkanınız olur. İsterseniz uygulamanın yapımında çiçek yerine başka desenler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz renklendirmeyi simli boya ile yapabilirsiniz. Elinizde küçük parlak taşlardan varsa bunları da çiçeklerin üzerine yapıştırabilirsiniz. Evde çiçek baskılı kalemlik yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Baskılı Kalemlik
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Baskılı Kalemlik

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial