Tuvalet Kağıdı Rulosundan Boncuklu Peçete Halkası Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Boncuklu Peçete Halkası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan boncuklu peçete halkası yapımı evde sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz çok keyifli bir uygulamadır. Yaptıkları lezzetli yemekleri şık bir şekilde servis etmek isteyenler peçete halkası kullanmaktadır. Çeşitli kumaş ve taşlarla süslenmiş peçete halkaları yemek masasının güzel görünmesinde son derece etkilidir. Bu şık peçete halkalarını dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için yeterli el becerisine sahip olmadığınızı düşünüyorsanız bu uygulamanın çok kolay olduğunu söylemek istiyoruz. Sizin tek yapmanız gereken kendi beğeninize göre boncuk seçmek. Tuvalet kağıdı rulosundan güzel bir peçete halkası yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Boncuk
  • Silikon yapıştırıcı

Uygulamayı yapmak için zevkinize uygun istediğiniz boncuklardan seçebilirsiniz. Sade ve şık bir tasarım için inci görünümlü boncuklardan kullanabilirsiniz. Daha gösterişli bir tasarım yapmak isterseniz parlak taşlardan da kullanmanız mümkün.

Boncuklu Peçete Halkası Nasıl Yapılır?

  • Tuvalet kağıdı rulosudan peçete halkası yapmak için ilk olarak rulodan bir parça kesmelisiniz. ( Halkanın nasıl bir kalınlıkta olmasını istiyorsanız o boyutta parça kesmeniz gerekiyor. )
  • Sonrasında karton halkanın üzerine boncukları dikkatli bir şekilde yapıştırmalısınız. Bunu yaparken halkanın her yerine yapışkan sürmeyin. Yapışkanı azar azar sürüp birkaç sıra halinde yavaş ve dikkatli bir şekilde yapıştırma işlemini uygulayın.
  • Karton halkanın her yerini boncukla kapladıktan sonra kendi tasarımınız olan peçete halkasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu şekilde istediğiniz sayıda peçete halkası yapmanız mümkün. Elinizde boncuk varsa bunları da peçete halkası yaparak değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz günlük kullanım ve özel yemek davetlerinde kullanmak için farklı peçete halkaları da yapabilirsiniz. Bu uygulama çok kolay olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Hiç kimsede benzeri bulunmayan sadece size özel peçete halkaları kullanmak isterseniz hemen boncuk temin ederek uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz. Bu pratik çalışmayı denemek isteyenlere kolaylık olması için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan peçete halkası yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Projenin detaylarını resimden inceleyerek siz de hiç zorlanmadan böyle güzel bir kendin yap çalışması yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Boncuklu Peçete Halkası Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Boncuklu Peçete Halkası Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial