Tuvalet Kağıdı Rulosundan Baykuş Nasıl Yapılır?

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Baykuş Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan baykuş nasıl yapılır? başlığı altında sizlerle okul öncesi çocukların uygulayabileceği kolay el işi çalışmalarından örnekler paylaşıyoruz. Küçük çocukların gerekli el becerisini kazanmaları için yapılan el işi çalışmalarında tuvalet kağıdı rulosu, gazete kağıdı, plastik şişe kapağı, eski cd, pet ve cam şişe gibi atık malzemeler de sıkça kullanılmaktadır. Bu tür çalışmalar sayesinde çocuklar yeni bir şeyler öğrenirken çöpe atılacak malzemeleri de değerlendirme imkanı olur. Evde atılmayı bekleyen tuvalet kağıdı rulosu varsa bunu kullanarak çocuğunuzla birlikte sevimli bir baykuş yapabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan baykuş nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrenmek için yazımızın devamındaki örnek çalışmalara göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Baykuş Nasıl Yapılır?

Okul öncesi çocuklar için kartondan baykuş yapımı hakkında farklı el işi çalışmaları bulunmaktadır. Bu tür çalışmalarda genelde fon kartonu kullanılmaktadır. İstediğiniz renkte bir fon kartonu temin ederek bununla güzel bir baykuş yapmanız mümkün. Kartonu kesip şekillendirmekle uğraşmak yerine daha kolay bir şekilde baykuş yapmak isterseniz tuvalet kağıdı rulosu kullanabilirsiniz. Bu karton ruloların üzerini boyayarak veya farklı malzemelerle kaplayarak kolaylıkla baykuş yapılabilir. Bu konuda örnek çalışmalar incelemek isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Baykuş Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu, istediğiniz renkte guaj boya, bir de fon kartonu veya el işi kağıdı kullanarak baykuş yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak tuvalet kağıdı rulosunun üst tarafını parmaklarınızla ortaya doğru kıvırıp bastırın. Bunu yaparken kenarları katlamadan olduğu gibi bırakın. Sonrasında karton ruloyu istediğiniz bir renkte boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra fon kartonundan küçük yuvarlak parçalar kesin ve bunları yapışkan ile tuvalet kağıdı rulosunun ön tarafına tutturun. Bu şekilde kaplamayı yaptıktan sonra baykuşa kağıttan kocaman gözler yapıp bunları da yerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Bu çalışmayı yapmak için özel olarak fon kartonu ya da el işi kağıdı almanıza gerek yok. Evde başka çalışmalardan artan kağıt ya da kartonlar varsa küçük yuvarlak parçaları yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz baykuşun gövdesini kaplamak için keçe ya da eva da kullanmanız mümkün. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosundan baykuş yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Baykuş Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Baykuş Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Sevimli Baykuş Yapımı

Okul öncesi çocukların kolaylıkla yapacağı bu el işi çalışması için ihtiyacınız olan malzemeler; düz ya da desenli el işi kağıdı, eva, yapıştırıcı ve gözler için de eva ya da oynar göz. İlk olarak makas ile tuvalet kağıdı rulosunun üst tarafından yarım ay şeklinde bir parça kesin. Sonrasında tuvalet kağıdı rulosunu el işi kağıdı ile kaplayın. Kaplamayı yaptıktan sonra eva ile baykuşun kanatlarını ve gagasını yapın. Bu parçaları da yerlerine yapıştırdıktan sonra siyah ve beyaz eva kullanarak baykuşun gözlerini yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Bu kolay el işi çalışmasını evde çocuğunuzla birlikte yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosundan sevimli baykuş yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Sevimli Baykuş Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Sevimli Baykuş Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Baykuş Yapımı

Kartondan kolay baykuş yapmak isterseniz kek yapımında kullandığınız kağıt kalıplar bu konuda işinize yarayabilir. Tuvalet kağıdı rulosu, birkaç tane kağıt kek kalıbı ve yapıştırıcı kullanarak aşağıdaki gibi sevimli bir baykuş yapabilirsiniz. Bu kolay el işi çalışmasını evde yapmak isterseniz detaylı bilgi sahibi olmak için daha önceden paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosu ile baykuş yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Baykuş Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Baykuş Yapımı

Bu yazımızda sizlerle okul öncesi çocuklar için, tuvalet kağıdı rulosundan baykuş yapımı hakkında örnek çalışmalar paylaştık. Bunlardan istediğinizi uygulayarak evde çocuğunuzla birlikte çok güzel karton baykuşlar yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial