Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılmaktadır. Bu karton rulolar çeşitli renklerde boyanarak ya da renkli kağıt, eva ve keçe gibi malzemeler ile kaplanarak yapılan birçok geri dönüşüm çalışması bulunmaktadır. Sizlere bu konuda fikir verebilmek için yazımızda tuvalet kağıdı rulosundan araba yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa evde bu uygulamayı onunla yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse, tuvalet kağıdı rulosundan araba nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Nasıl Yapılır?

Evde kolay bir şekilde karton araba yapmak isterseniz bunun için tuvalet kağıdı rulosu kullanabilirsiniz. Silindir şeklinde olan bu malzeme araba yapımı için oldukça uygundur. Sizin bu konuda yapmanız gereken ruloyu boyayarak veya kaplayarak renklendirmek. Sonrasında 4 tane tekerlek yapmak ve rulonun üst kısmına kapak şeklinde bir delik açmak. Bu şekilde kısa sürede havalı bir karton araba yapabilirsiniz. Çocuğunuz birlikte yaptığınız araba ile severek oynayacaktır. Bu kolay uygulama sayesinde elinizdeki tuvalet kağıdı rulolarını da atmak yerine değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Ruloyu kaplamak için istediğiniz renkte kağıt
  • Arabanın tekerleklerini yapmak için beyaz kağıt ve siyah kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Araba Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede sevimli bir araba yapabilirsiniz.

  • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunu renklendirmekle işe başlayabilirsiniz. Bunun için karton ruloyu boyayabilir ya da kağıt ile kaplayabilirsiniz. ( Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kaplama yapmak için elişi kağıdı kullanılmıştır. )
  • Kaplama yaptıktan sonra rulonun üst kısmına makas yardımı ile kapak şeklinde bir delik açın. Bunu koparmayın sadece biraz keserek kısaltın.
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı Resimli Anlatım
  • Arabanın tekerleklerini yapmak için beyaz kağıda daire çizin. Bunun içine küçük bir daire daha çizin. Dıştaki daireyi siyaha boyayın.
  • Bu şekilde 4 tane tekerlek hazırladıktan sonra bunlara yapıştırıcı sürerek yerlerine sabitleyebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra karton araba yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz arabanın üzerine kağıt veya renkli kalemlerle süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay okul öncesi etkinliği denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan araba yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Tuvalet kağıdı rulosunu farklı şekilde değerlendirmek isterseniz, tuvalet kağıdı rulosu ile nasıl çiçek yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial