Tuvalet Kağıdı Rulosuna Nasıl Şekil Verilir?

Tuvalet Kağıdı Rulosuna Nasıl Şekil Verilir
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosuna nasıl şekil verilir? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Biten tuvalet kağıtlarının dibinde kalan karton rulolar birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Bu rulolar bütün halinde kullanılabilecekleri gibi makas ile kesilerek çiçek, yaprak, kalp ve buna benzer şekiller verilmektedir. Sizlerle paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosu ile yapılan çalışmaların çoğunda bu rulo kesildikten sonra istenen şekil verilmektedir. Bu tür çalışmalara baktığınızda karton ruloya böyle şekillerin nasıl verildiğini merak edebilirsiniz. Biten tuvalet kağıtlarının rulosunu değerlendirmek için evde dekoratif bir süs yapmak istiyorsanız yazımızda vereceğimiz bilgiler çok işinize yarayacaktır.

Tuvalet Kağıdı Rulosuna Nasıl Yaprak Şekli Verilir?

Tuvalet kağıdı rulosu ile yapılan çoğu çalışmada yaprak şeklinde parçalar kullanılmaktadır. Bu yapraklar tek başına kullanılabileceği gibi isterseniz bunları birbirine yapıştırarak çok güzel çiçekler yapabilirsiniz. Bunun dışında bu yaprakları birbirine yuvarlak bir halka oluşturacak şekilde yapıştırarak çok güzel bir kapı süsü de yapabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu ile yapacağınız yaprakları yuvarlak ya da kare olacak şekilde birbirine yapıştırarak harika dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan nasıl yaprak yapılır? derseniz bu sorunun cevabı oldukça basit. Ruloyu yan olarak tutun ve bunun üzerine elinizle bastırarak yassılaşmasını sağlayın. Daha sonra bundan makas yardımı ile istediğiniz kalınlıkta parçalar kesin. Uygulamanın sonunda elinizde istediğiniz kalınlıkta yaprak şeklinde parçalar olacaktır.

Tuvalet Kağıdı Rulosuna Nasıl Kalp Şekli Verilir?

Romantik çizgiler taşıyan bir tasarım oluşturmak isterseniz tuvalet kağıdı rulosu ile kalp yapabilirsiniz. Dışarıdan baktığınızda bunu yapmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz. İşin püf noktasını bildiğiniz zaman bu oldukça kolaydır. Tuvalet kağıdı rulosundan nasıl kalp yapılır? derseniz işte sorunuzun cevabı. Tuvalet kağıdı rulosundan makas ile 1 parmak genişliğinde parça kesin. Daha sonra bunu da makas ile keserek açın. Elinizdeki düz karton şeridi ortadan ikiye katlayın ve bunun alt tarafına bastırarak iz çıkmasını sağlayın. Daha sonra iki ucu içe doğru kıvırın ve bunları yapışkan ile birbirine tutturun. Bu şekilde elinizde güzel bir kalp şekli olacaktır.

Tuvalet Kağıdı Rulosuna Nasıl Şekil Verilir
Tuvalet Kağıdı Rulosuna Nasıl Şekil Verilir

Tuvalet kağıdı rulosunu yuvarlak olarak kestiğinizde daire, bunu yassılaştırarak kestiğinizde yaprak, 4 kenardan bastırarak kestiğinizde de kare şeklinde parçalar elde edebilirsiniz. Rulo ya da yuvarlak şekilleri makas ile keserek açıp bunları farklı şekillerde kıvırarak şekillendirebilirsiniz. Bunları tek tek kullanabileceğiniz gibi isterseniz birbirine yapıştırarak çok güzel tasarımlar da oluşturabilirsiniz.

Tuvalet kağıdı rulosuna şekil vermek oldukça kolaydır. Siz de bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak resimde gördüğünüz gibi şekiller oluşturabilirsiniz. Yaptığınız bu süslemeleri olduğu gibi kullanabilir ya da boyayarak daha şık bir hale getirebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosunu boyamak için guaj boya, akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Şık tasarımlar oluşturmak için metalik ya da simli boya da kullanabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial