Tuvalet Kağıdı Rulosu ve Keçe ile Bileklik Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosu ve Keçe ile Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ve keçe ile bileklik yapımı evde keçe tasarımla uğraşanların hoşuna gidecek bir çalışmadır. Keçe ile birçok farklı çalışma yapılmaktadır. Aynı şekilde tuvalet kağıdı rulosu da hobi ve kendin yap çalışmalarından sıkça kullanılan bir malzemedir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada keçe ve tuvalet kağıdı rulosu ile bileklik yapılıyor. Bileklik kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu uygulamayı evde yapmayı deneyebilirsiniz. Kendiniz ya da sevdikleriniz için keçeden kolay bileklik yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • İstediğiniz iki farklı renkte keçe
 • Makas
 • Tuvalet kağıdı rulosuna delik açmak için kağıt deleceği ya da sivri bir cisim
 • Silikon yapıştırıcı
 • Kalın lastik

Tuvalet Kağıdı Rulosu ve Keçe ile Nasıl Bileklik Yapılır?

Keçe, canlı renkleri ve güzel görünümü ile bileklik yapımına uygun bir malzemedir. Keçe kullanarak yapacağınız bilekliğin daha güzel durması ve sağlam olması için bunun altına karton yapıştırabilirsiniz. Bunun için dışarıdan karton almak yerine biten tuvalet kağıtlarının rulolarını kullanabilirsiniz. Evde keçeden kolay bileklik yapmak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak makas yardımı ile tuvalet kağıdı rulosunu kesmekle işe başlamalısınız. Bilekliğin kalınlığını ne kadar istiyorsanız ruloyu o boyutta kesmelisiniz.
 • Sonrasında keçelerden birisini kestiğiniz karton rulonun boyutuna uygun şekilde kesin. Bunu yaparken kenarlardan biraz pay bırakmayı unutmayın.
 • Bu şekilde bileklik yapmak için keçeyi hazırladıktan sonra sıra süsleme aşamasına geldi. Bu aşamada isterseniz farklı renkteki keçelerden küçük çiçek, kalp ya da başka figürler yapabilirsiniz. İsterseniz bunun yerine boncuk ya da pul gibi aksesuarlar dikerek de süsleme yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
 • Keçeyi de bu şekilde hazırladıktan sonra tuvalet kağıdı rulosunu makas ile keserek bilekliğin kopçası için yer açın. Bağlantı yerine karşılıklı iki tane delik açın.
 • Keçeye de tuvalet kağıdı rulosunda olduğu gibi delikler açın.
 • Son olarak keçeyi tuvalet kağıdı rulosunun üzerine silikon tabancası ile yapıştırın. Yapışkan kuruduktan sonra deliklerden kalın bir lastik geçirin ve bunu iç tarafta görünmeyecek şekilde düğüm yapın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra keçe bileklik yapımı tamamlanmış oluyor. Kendi tasarımınız olan bu güzel aksesuarı hemen kolunuza takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay tasarım çalışması sayesinde keçeden kalın ya da ince istediğiniz renkte bileklikler yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı keçe yerine başka kumaş türleri ile de yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan tül ya da kadife kumaşlar varsa bunlarla da çok şık bileklikler yapabilirsiniz. Bu tarz pratik uygulamalar yapmaktan hoşlanıyorsanız, açma halkasından bileklik yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde kolay bileklik yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isteseniz aşağıdaki örnek çalışmayı inceleyebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ve Keçe ile Bileklik Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosu ve Keçe ile Bileklik Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial