Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Yapılan Dekoratif Süsler

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Yapılan Dekoratif Süsler
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ile yapılan dekoratif süsler şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Biten tuvalet kağıtlarından geriye kalan karton rulolardan yapılan pek çok kendin yap çalışması bulunmaktadır. Dekoratif süs yapımı da bu tür çalışmalardan birisidir. Tuvalet kağıdı rulosu kullanılarak yapılan çiçek, yaprak, kalp gibi farklı şekiller ev dekorasyonunda farklılık oluşturmaktadır. El yapımı dekor ürünü kullanmaktan hoşlanıyorsanız siz de tuvalet kağıdı rulosundan dekoratif süs yapmayı deneyebilirsiniz. Evde güzel bir hobi çalışması yaparak stres atmak isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Nasıl Dekoratif Süs Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosu ile dekoratif süs yapmak için ihtiyacınız olan başlıca malzemeler; tuvalet kağıdı rulosu, makas ve yapıştırıcıdır. Bunların dışında yapacağınız dekor ürünlerini daha şık bir görünüme kavuşturmak için boya ve parlak taşlara da ihtiyacınız olabilir. Sade tasarımlardan hoşlanıyorsanız bu ruloları hiç boyamadan orjinal halleri ile kullanabilirsiniz.

Tuvalet kağıdı rulosunu elinizle hafifçe yasılaştırdıktan sonra bundan makas ile 1 parmak kalınlığında parçalar kesin. Bu yaprak görünümündeki yassı parçaları birbirine tutturarak çok güzel çiçekler yapabilirsiniz. Bu konuda birçok örneği daha önceden sizlerle paylaştık. Biraz hayal gücü, biraz da el becerisi ile tuvalet kağıdı rulosundan kelebek de yapabilirsiniz. Yaprak şeklindeki ruloları yan yana yapıştırdıktan sonra bunların üst taraflarına da aynı şekilde rulolar yapıştırarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Yapılan Dekoratif Süsler
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Yapılan Dekoratif Süsler

Tuvalet kağıdı rulosundan keseceğiniz farklı boyuttaki parçaları birbirine yapıştırarak aşağıdaki gibi dikkat çekici bir dekor ürünü yapmanız mümkün. Bunu simli ya da metalik boya ile renklendirebilir, isterseniz küçük parlak taşlarda yapıştırabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Yapılan Dekoratif Süsler-1
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Yapılan Dekoratif Süsler-1

Tuvalet kağıdı rulosundan yapacağınız dekoratif ürünü kendi zevkinize göre süsledikten sonra bunu kapı süsü ya da duvar süsü olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz tuvalet kağıdı rulosundan çiçek ve kelebek yaparak bunlarla çocuk odası için çok güzel bir sarkaç süs tasarlayabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Yapılan Dekoratif Süsler-2
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Yapılan Dekoratif Süsler-2

Kartondan dekoratif ürün yapımı için kullanabileceğiniz en ideal malzemelerden birisi tuvalet kağıdı rulosudur. Bu yazımızda paylaştığımız görsellerden ilham alarak isterseniz siz de biten tuvalet kağıtlarının rulolarını bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial