Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Peçete Yüzüğü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ile peçete yüzüğü yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için dikkatinizi çekebilir. Şık yemek masası hazırlamaktan hoşlanıyorsanız bu şıklığı tamamlamak için evde peçete yüzüğü yapmayı deneyebilirsiniz. Peçete yüzüğü yapımı denince aklınıza pahalı malzemeler kullanılarak yapılan zor tasarımlar gelmesin. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada tuvalet kağıdı rulosu ile peçete yüzüğü yapılmaktadır. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Peçete Yüzüğü Yapımı

Evde peçete yüzüğü yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Keçe ve eva ile yapılan peçete yüzükleri şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Bunların yanı sıra kurdele, boncuk, açma halkası gibi malzemelerle de peçete yüzüğü yapabilirsiniz. Değişik tasarımlardan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız pet şişe ile peçete halkası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde artık ipler varsa tuvalet kağıdı rulolarını kesip ipleri bunların üzerine dolayarak çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Tutkal
  • İp

Bunların dışında boncuk, pul, küçük parlak taşlar ve kurdele gibi süsleme malzemeleri de kullanılabilir. Uygulamanın yapımında her türlü ipi kullanmak mümkündür.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Peçete Yüzüğü Nasıl Yapılır?

  • Tuvalet kağıdı rulosunu makas ile 3 parçaya kesin. Bu parçalar peçete yüzüğü için zemin oluşturacak.
  • Sonraki aşamada rulodan kestiğiniz halka şeklindeki parçaya tutkal sürün. Bunu bir fırça yardımı ile güzelce yaydırın.
  • İpi tutkal sürdüğünüz halkanın üzerine arada boşluk bırakmadan sıkıca sarın.
  • Rulonun üzerini tamamen ip ile kapladıktan sonra üzerine istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosu ile peçete yüzüğü yapımı tamamlanmış oluyor. Hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosu ile peçete yüzüğü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=Xlx9bkU69MA&t=372s

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial