Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Minyon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ile minyon yapımı kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için evde bu uygulamayı denemek isteyebilirsiniz. Küçük çocuklar sevdikleri çizgi film karakterlerinin oyuncakları ile oynamaktan hoşlandıkları için evde çocuğunuza hoşuna gidecek sevimli bir minyon yapmayı düşünebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu ve uygun renkte kağıtlar kullanarak kolay bir şekilde minyon yapabilirsiniz. Bu şekilde biten tuvalet kağıtlarının rulolarını da atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Minyon Yapımı

Evde tuvalet kağıdı rulosu ile minyon yapımı için bu rulonun tamamı sarı bir renge boyanmalı ya da kaplanmalıdır. Sonrasında lacivert renkte bir kıyafet yapılmalıdır. Karton ruloyu sarı renkte guaj ya da akrilik boya ile boyayabilir. Aynı şekilde lacivert boya ile de kıyafeti yapabilirsiniz. İsterseniz ruloyu kağıt, keçe ya da eva gibi malzemelerle kaplayıp, kıyafeti de aynı malzemenin lacivert rengi ile yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada tuvalet kağıdı rulosu sarı renkli bir kağıtla kaplanmış ve kıyafette lacivert kağıt kullanılarak yapılmış. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Sarı ve lacivert renkte A4 kağıt
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Siyah keçeli kalem
  • Oynar göz

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Minyon Nasıl Yapılır?

Listede bulunan malzemeleri temin ettikten sonra minyon yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak lacivert kağıt ile minyonun kıyafetini yapın. Bunun için rulonun yarısını tam olarak kaplayacak şekilde uzun bir şerit kesin.
  • Kestiğiniz şeridin ön ve arka tarafından biraz pay bırakarak geri kalan yerleri makas ile keserek çıkarın. Bu şekilde kıyafeti hazırladıktan sonra siyah keçeli kalem ile kıyafetin düğmelerini de yapın.
  • Sonraki aşamada tuvalet kağıdı rulosunu sarı kağıt ile kaplayın. Bunun üzerine hazırlamış olduğunuz lacivert kıyafeti yapıştırın.
  • Son olarak siyah keçeli kalem ile gözlük çizin. Bunun içine oynar gözleri yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çocuğunuz için çeşit çeşit minyonlar yaparak onu mutlu edebilirsiniz. Hatta minyonları çocuğunuzla birlikte yaparak onun hayal gücünün ve el becerisinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosu ile minyon yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür kendin yap çalışmalarından hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosu ile baykuş yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyon Yapımı Resimli Anlatım
Minyon Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial