Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kolay Ponpon Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kolay Ponpon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ile kolay ponpon yapımı kolay bir kendin yap uygulaması olduğu için bunu isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Farklı renk ve boyutlardaki ponponlar birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Evde ponpon yapmak için uygulanabilecek farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerden bazılarını daha önceden sizlerle paylaştık. Bugün de size tuvalet kağıdı rulosu ile ponpon yapımından bahsetmek istiyoruz. Size anlatacağımız yöntemi uygulayarak siz de çok kolay bir şekilde ponpon yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kolay Ponpon Yapımı

Kolay ponpon yapımı denince ilk akla gelen yöntemlerden birisi de halka kullanmaktır. Plastik bir halkaya ip dolanarak kolay bir şekilde ponpon yapılabilir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, önceden paylaştığımız halka ile kolay ponpon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Plastik halka bulamazsanız ponpon yapmak için tuvalet kağıdı rulosu da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Ponpon yapmak için istediğiniz renkte ip

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Nasıl Ponpon Yapılır?

Listede verdiğimiz malzemeleri temin ettiyseniz uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile tuvalet kağıdı rulosundan 3 parmak genişliğinde bir parça kesin. ( Bu karton parçasına ip sarılacak. )
  • Sonraki aşamada rulodan kestiğiniz parçayı yan olarak tutun ve buna ip sarmaya başlayın. Güzel bir ponpon yapmak için ipi kartona fazla sarmanız gerekiyor.
  • Karton ruloya yeteri kadar ip sardıktan sonra ipin ucunu makas ile kesin.
  • İpten bir parça kesin ve bunu kartona sarılı ip öbeğinin üzerinden geçirin ve sıkarak büzülmesini sağlayın.
  • Bu şekilde rulonun üzerinde fiyonk şeklinde bir görüntü oluşacaktır. Makası bunun her iki tarafından geçirin ve kesin.
  • Son olarak ipleri parmaklarınızla açtırın ve makas ile çıkıntı ipleri keserek düzeltmeyi yapın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosu ile ponpon yapımı tamamlanmış oluyor. Bu ponponu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Size anlattığımız bu pratik uygulama sayesinde evde rengarenk ponponlar hazırlayarak bunlarla çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Elinizde ebruli ip varsa bunlardan rengarenk bir ponpon yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, tuvalet kağıdı rulosu ile ponpon yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kolay Ponpon Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kolay Ponpon Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial