Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kolay Kurbağa Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kolay Kurbağa Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ile kolay kurbağa yapımı okul öncesi çocukların severek uygulayacağı bir el işi çalışmasıdır. Çocuklar hayvanları sevdiği için okul öncesi etkinliklerin çoğunda sevimli hayvan figürleri kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama da bu çalışmalara güzel bir örnektir. Biten tuvalet kağıdı ruloları günümüzde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Okul öncesi ve kendin yap kategorimizde bu çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Evde çocuğunuzla birlikte keyifli vakit geçirmek için kolay bir el işi çalışması yapmak isterseniz, tuvalet kağıdı rulosu ile kurbağa yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kolay Kurbağa Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosundan kurbağa yapmak çok kolay bir uygulama olduğu için çocuklar bunu zorlanmadan yapabilirler. Bu çalışma sayesinde biten tuvalet kağıtlarının ruloları da değerlendirilmiş olur.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Yeşil fon kartonu
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Siyah keçeli kalem
 • Oyuncak göz

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Nasıl Kurbağa Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosundan kurbağa yapmak için öncelikle bunun üzerini yeşile boyamalı ya da yeşil bir kaplama malzemesi ile sarmalısınız. Kaplama malzemesi olarak fon kartonu, el işi kağıdı, eva ya da keçe kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • İlk olarak yeşil fon kartonundan tuvalet kağıdı rulosunun üzerini kaplayacak büyüklükte bir parça kesin.
 • Kestiğiniz bu parçayı rulonun etrafından geçirerek güzelce sarın ve ek yerini yapışkan ile tutturun.
 • Sonraki aşamada yeşil fon kartonuna kalem ile baş, el ve ayakları çizin. Bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Baş olarak yaptığınız parçaya oyuncak gözleri takın, siyah keçeli kalem ile ağız ve burun yapın.
 • Yaptığınız parçaları tuvalet kağıdı rulosuna yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde kısa sürede sevimli bir kurbağa yapabilirsiniz. İsterseniz kurbağayı farklı renkte de yapmanız mümkün. Bu sevimli kurbağayı çocuk odasının dekoru için de kullanabilirsiniz. Kurbağanın gözlerini yapmak için boncuk, düğme ya da simli eva kağıdı gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı kurbağa dışında başka hayvanlar yapmak için de kullanabilirsiniz. Bu konuda başka bir çalışma daha incelemek isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan aslan yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Okul öncesi çocuklar için kartondan kurbağa yapımı hakkında ilham alabileceğiniz örnek bir çalışmayı aşağıda paylaşıyoruz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kolay Kurbağa Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Kolay Kurbağa Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial