Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Civciv Kukla Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ile civciv kukla yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapabileceği bir çalışmadır. Biten tuvalet kağıtlarının rulolarını atmak yerine bunlarla sevimli civciv kuklalar yapabilirsiniz. Evde çocuğunuzla birlikte tuvalet kağıdı rulosu ile civciv kukla yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Civciv Kukla Yapımı

Evde kukla yapımı için kullanabileceğiniz en ideal malzeme kartondur. Kartonu kesip yapıştırmakla uğraşmak yerine tuvalet kağıdı rulosu kullanarak da çok güzel kuklalar yapabilirsiniz. Küçük çocuklar civciv sevdiği için bugün sizlerle civciv kukla yapabileceğiniz kolay bir çalışma paylaşıyoruz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada tuvalet kağıdı ruloları boyanmış fakat siz istediğiniz bir renkte el işi kağıdı kullanarak kaplama yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Civciv Kukla Yapımı-1
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Civciv Kukla Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Makas
 • Sarı ve turuncu boya
 • 2 çift oynar göz
 • Yapıştırıcı

Bu malzemelerin yanı sıra gaga yapmak için sarı ve kırmızı eva da gerekmektedir. Boya olarak sulu boya ya da pastel boya kullanabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Civciv Kukla Nasıl Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosu ve boyalar hazır ise sevimli civciv kuklalar yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunu makas yardımı ile ikiye kesin.
 • Kestiğiniz rulolardan birisini sarı renge diğerini de turuncu renge boyayın.
 • Sürdüğünüz boyalar kururken siz de eva ile üçgen şeklinde küçük gagalar hazırlayın.
 • Boya kuruduktan sonra rulo parçalarının arkasını çevirin ve buralara kalem ile 2’şer tane yuvarlak çizin. ( Bu yuvarlaklardan parmak geçirilecek. )
 • Çizdiğiniz yuvarlakları makas ile keserek delikleri açın.
 • Son olarak gözleri ve gagaları yerlerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra civciv parmak kukla yapımı tamamdır. Çocuğunuz deliklere parmaklarını geçirerek kukla ile oynayabilir. Aynı yöntemi uygulayarak kedi, köpek ya da tavşan parmak kuklalar da yapabilirsiniz. Biraz hayal gücü ve el becerisi ile evde çok güzel kuklalar tasarlayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan civciv kukla yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Tuvalet kağıdı rulosu ile sevimli bir tavşan kukla yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan tavşan kukla yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Civciv Kukla Yapımı Resimli Anlatım
Civciv Kukla Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial