Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Bileklik Nasıl Yapılır?

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Bileklik Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosunu atmak yerine değerlendirmek isterseniz bu malzeme ile farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Sizlere bu konuda fikir verebilmek için tuvalet kağıdı rulosundan bileklik yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak evde çok şık bileklikler yapabilirsiniz. Evde tuvalet kağıdı rulosu ile bileklik nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız yazımızda bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Bileklik Nasıl Yapılır?

Evde kolay bileklik yapımı denince ilk olarak akla ip ile yapılan bileklik modelleri gelse de eva, keçe, kumaş ve pipet ile yapılan modeller de bulunmaktadır. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada bileklik yapımı için tuvalet kağıdı rulosu kullanılmış. Evde atılmayı bekleyen tuvalet kağıdı rulosu varsa siz de bunu bileklik yaparak değerlendirebilirsiniz. Karton rulonun üzerine istediğiniz malzeme ile kaplama yapıp bunu makas ile keserek zevkinize uygun harika bir bileklik tasarlayabilirsiniz. Üzerine çocuğunuzun seveceği renkte kaplama ve süsleme yaparak çocuk bilekliği de yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Bileklik-1
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Bileklik-1

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Desenli bant
  • Arkası yapışkanlı eva
  • Süsleme yapmak için boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz.

İsterseniz kaplama yapmak için dantelli kumaş veya kurdele de kullanabilirsiniz. İnce bir bileklik yapmak için ruloyu biraz daha ince kesebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Bileklik Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu ve diğer malzemeler hazır ise güzel bir bileklik yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak makas yardımı ile tuvalet kağıdı rulosunu yapmak istediğiniz bilekliğin kalınlığına uygun şekilde kesin.
  • Daha sonra bilekliğin üzerini desenli bant ya da eva ile güzelce kaplayın.
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
  • Kaplamayı yaptıktan sonra bilekliğe diklemesine olacak şekilde makas ile kesik yapın. Bu şekilde bilekliği rahatça kolunuza geçirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosundan bileklik yapımı tamamdır. Bilekliği kolunuza takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olması için bilekliğin üzerini küçük eva parçaları, boncuk veya pul gibi malzemeler ile süsleyebilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosu ile bileklik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile bileklik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pipetten bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial