Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Baykuş Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ile baykuş yapımı çocukların zorlanmadan yapabileceği bir el işi çalışmasıdır. Tuvalet kağıdı rulosu okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu karton rulolar kullanılarak çocuklar için oyuncak, kalemlik, dekoratif süs ve daha birçok farklı tasarım yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz tuvalet kağıdı rulosu ile baykuş yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Küçük çocuğunuz varsa onunla evde keyifli zaman geçirmek için bu kolay çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Baykuş Yapımı

Çocukların karton baykuş yapabileceği birçok farklı alışma bulunmaktadır. Böyle bir çalışma için tuvalet kağıdı rulosu kullanmak uygulama esnasında işinizi epeyce kolaylaştıracaktır. Kartonu kesip, şekillendirmekle uğraşmak yerine bu rulolardan kullanarak hemen baykuşun yapımına geçebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan baykuş yapımı için ekstra malzeme almanıza gerek yok. Bir tane tuvalet kağıdı rulosu ve birkaç tane de kağıt kek kalıbı yeterli olacaktır. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Birkaç tane kağıt kek kalıbı
  • Yapıştırıcı
  • Siyah ve beyaz renkte kağıt ya da eva ( gözleri yapmak için )
  • Kalem
  • Makas

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Baykuş Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise hemen kartondan baykuş yapmaya başlayabilirsiniz. Evde kağıt kek kalıbı yoksa istediğiniz renkteki el işi kağıtlarını yuvarlak olarak kesip bunları kullanabilirsiniz.

  • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunun üst tarafına elinizle bastırarak bu kısımları içe doğru kıvırın. Bu şekilde baykuşun baş kısmı ortaya çıkacaktır.
  • Sonrasında kağıt kek kalıplarından birisinin ucundan küçük bir parçayı kıvırın. Bunu düz tarafı öne bakacak şekilde tutarak, tuvalet kağıdı rulosunun arka tarafına yapıştırın.
  • Diğer kek kalıplarını da üçe katladıktan sonra tuvalet kağıdı rulosunun ön tarafına yapıştırın.
  • Son olarak kağıt ya da eva kullanarak baykuşun gözlerini ve gagasını yapabilirsiniz.

Aynı yöntemi uygulayarak baykuş dışında başka hayvan figürleri de yapmanız mümkün. Bu tür el işi çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosundan baykuş yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Okul öncesi çocuklar için kartondan kolay baykuş yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Baykuş Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Baykuş Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Baykuş Yapımı-1
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Baykuş Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial