Tülden Kelebek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tülden kelebek yapımı evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir el işi çalışmasıdır. Kelebek figürü günümüzde sıkça kullanılan bir dekor ürünüdür. Keçeden, pet şişeden, renkli el işi kağıdından ve daha birçok farklı malzemeden kelebek yapmak mümkündür. Bugün sizlerle paylaşacağımız projede tül kumaş ve mandal kullanılarak kelebek yapılıyor. Bu kolay uygulama sayesinde elinizdeki başka çalışmalardan artan tülleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Mandala takılı olan bu kelebeği evinizi güzelleştirmek için istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Mandalı sayesinde kelebeği perdeye takarak güzel bir süsleme de yapabilirsiniz. Tül ile kelebek yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve projenin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bir tül
  • İğne
  • İplik
  • Makas
  • 1 tane ahşap mandal
  • Simli boya

Tülden Kelebek Nasıl Yapılır?

Evde tülden kelebek yapmak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz çok pratik bir yöntemi sizlerle aşağıda paylaşıyoruz. Tüm adımları dikkatli bir şekilde yaparsanız uygulamanın sonunda güzel bir kelebeğe sahip olabilirsiniz.

  • İlk olarak tülden bir parça kesin ve bunu iğne iplik ile tam ortasından dikerek büzdürün. Dikiş dikmeyi bilmeyenler de tülün ortasına ince bir ipi sıkıca bağlayarak dikişsiz büzgü yapabilirler.
  • Bu şekilde kelebeğin kanatlarını yaptıktan sonra sıra gövdesine geldi.
  • Ahşap mandalı simli boya ile güzelce boyayın ve sürdüğünüz boyanın kuruması için bir süre bekleyin.
  • Son olarak mandalı tülün büzgülü yerine geçirin ve kelebeğe anten yaparak uygulamayı tamamlayın.

Tülden kelebek yapımında düz bir tül kullandıysanız bunun üzerine pul ya da boncuk gibi aksesuarlar dikerek daha şık bir hale getirebilirsiniz. Ahşap mandalı boyamak için de eski bir ojeyi kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız simli oje varsa bunu da mandalı boyayarak değerlendirebilirsiniz.

Bu güzel projeyi denemek isteyenler için aşağıda tülden kelebek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Siz de kendi tasarımınız olan bir kelebek yapmak isterseniz bu örnekten ilham alabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde istediğiniz sayıda rengarenk tül kelebekler yaparak evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Elinizde tül yoksa kadife ya da başka kumaşları da bu çalışmayı yapmak için kullanabilirsiniz.

Tülden Kelebek Yapımı
Tülden Kelebek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial