Transparan Desenli Bant Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Desenli okul malzemelerinin süslenmesinde ve kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Siz de bu dekoratif ürünü kullanmayı seviyorsanız dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Sizlere bu konuda ilham vermek için yazımızda transparan desenli bant yapımı paylaşıyoruz. Evde bulunan şeffaf bandın üzerine renkli kağıt yapıştırarak harika bir transparan bant yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Transparan Desenli Bant Yapımı

Evde desenli bant yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu tür yöntemlerde genelde bir kağıda küçük desenler çizilmekte ve daha sonra kağıt çift taraflı banda yapıştırılmaktadır. Aynı şekilde çift taraflı bant üzerine sim dökülerek, kurdele veya çeşitli kumaşlar yapıştırılarak da desenli bant yapılmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız desenli bant nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde çift taraflı bant yoksa size anlatacağımız yöntemi uygulayarak şeffaf desenli bant yapabilirsiniz.

Transparan Desenli Bant Yapımı
Transparan Desenli Bant Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Şeffaf bant
  • Renkli kağıtlar
  • Kağıt deleceği
  • Cımbız
  • Makas

Elinizde renkli kağıt yoksa beyaz kağıda renkli kalemlerle kalın şeritler yaparak bunları da kullanabilirsiniz.

Transparan Desenli Bant Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise transparan desenli bant yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak renkli kağıtları kağıt deleceği ile delerek küçük daireler hazırlayın.
  • Daha sonra hazırladığınız bu kağıtları cımbız yardımı ile şeffaf bandın yapışkan tarafına hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın. Bunu yaparken kenarlarda ve aralarda boşluk kalmasına dikkat etmelisiniz.
  • Bant istediğiniz uzunluğa geldikten sonra ucunu makas ile keserek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Evde şeffaf desenli bant yapımı bu şekilde olup, boş bant rulosu varsa buna yapıştırarak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Elinizde böyle bir rulo yoksa bandı pişirme kağıdına yapıştırabilir veya kağıt ile bir rulo yapıp buna da yapıştırabilirsiniz. İsterseniz uygulamayı yaparken kağıdı daire şeklinde yapmak yerine makas ile ince şerit ya da üçgen şeklinde de kesebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda transparan desenli bant yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay bir şekilde çift taraflı bant yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çift taraflı bant nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Transparan Desenli Bant Yapımı Resimli Anlatım
Transparan Desenli Bant Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial