Toka Süslemesi Yapımı

Toka Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Toka süslemesi yapımı bayanların eski ya da sade görünümünü beğenmedikleri tokalarını yenilemek için evde yapabilecekleri pratik uygulamalardır. Lastikli ve siyah tel toka bayanların en çok kullandığı saç aksesuarları arasındadır. Zamanla bu tokaların görünümünden sıkılabilir ya da şık kıyafetlerle bir arada kullanabileceğimiz tokalara ihtiyaç duyabiliriz. Böyle durumlarda elinizdeki malzemeleri ve hayal gücünüzü bir araya getirerek çok güzel toka tasarımları yapabilirsiniz. Günümüzde bayanlar tokalarını yenilemek için çok güzel yöntemler uygulamaktadır. Biz bu yöntemler arasından en kolay olanlarını bugün sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kendinizin ya da kızınızın tokalarını süslemek için aşağıdaki yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Lastik Toka Süsleme

Bayanların en çok kullandığı toka çeşitlerinden birisi lastik tokalardır. İnce ve esnek yapısı nedeni ile her yaştan bayan bu tokalardan kullanmaktadır. Günlük yaşantınızda bu sade tasarımı olan tokalar ideal olsa da şık bir kıyafet giyeceğiniz zaman daha güzel bir toka takmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda kullanmadığınız küpe ya da kolyeler varsa bunların boncuklarını lastik toka süslemek için kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken küçük bir pense yardımı ile halkayı biraz açarak kopçadan çıkarmak ve aksesuarı lastik tokaya geçirdikten sonra halkanın ucunu kapatmak.

Toka Süslemesi Yapımı
Toka Süslemesi Yapımı

Oje ile Siyah Tel Toka Süsleme

Bayanların toka süsleyebilecekleri en kolay yöntemlerden birisi bunları boyamaktır. Tel tokaları boyamak için oje kullanılabilir. Oje hem metali iyi kapatır hem de sürülen renk uzun süre kalıcı olur. Bu uygulama sayesinde hem siyah tel tokaları daha şık bir görünüme kavuşturabilir hem de kullanmadığınız ojeleri değerlendirebilirsiniz. Yöntemi uygulamak için siyah tel tokayı bir kartona geçirin ve dikkatli bir şekilde oje sürün. Oje kuruduktan sonra yeni tokayı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamayı simli ojelerle yaptığınızda çok güzel ışıltılı tokalara sahip olabilirsiniz.

Oje ile Siyah Toka Süsleme Resimli Anlatım
Oje ile Siyah Toka Süsleme Resimli Anlatım

Düğmeden Lastikli Toka Yapımı

Evde toka yapımı konusunda uygulanabilecek en kolay yöntemlerden birisi de bunlara düğme takmaktır. Geniş delikleri olan düğmeleri lastik tokalara geçirerek bunları farklı bir görünüme kavuşturmanız mümkün. İsterseniz ince paket lastikleri ile de aynı uygulamayı yapabilirsiniz.

Düğmeden Lastikli Toka Yapımı
Düğmeden Lastikli Toka Yapımı

Tel Tokayı Düğme ile Süsleme

Özel bir davete katılacağınız zaman parlak görünümlü tokalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle bir durumda parlak taşları olan düğme ya da aksesuarları tel tokalara yapıştırarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Elinize geçen güzel düğmeleri evde toka süsleme çalışması yapmak için kullanabilirsiniz. Sizlere bahsettiğimiz bu çok kolay yöntemler sayesinde lastik ve tel tokaları rahatlıkla yenileyebilirsiniz.

Tel Toka Nasıl Süslenir
Tel Toka Nasıl Süslenir

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial