Tişörtten Püsküllü Şal Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tişörtten püsküllü şal yapımı çok pratik bir uygulama olduğu için herkes zorlanmadan yapabilir. Yazın hepimizin severek giydiği tişörtler kullanılmadığı zaman bunlardan çok güzel tasarımlar yapılmaktadır. Daha önceden sizlerle tişört yenileme ile ilgili çok kolay ve güzel çalışmalar paylaşmıştık. Bugünkü projede ise tişörtten şal yapımı konusunu ele alıyoruz. Şal bayanların en sevdiği aksesuarlar arasında olduğu için bu uygulamanın bayanların çok hoşuna gideceğini düşünüyoruz. Giysi dolabınızda bir kenarda atılmayı bekleyen tişörtünüz varsa onu şal yapmak için kullanmanız mümkün. Boyun ya da bel kısmı aşınan tişörtleri de atmak yerine bu projenin yapımında kullanabilirsiniz. Kendi tasarımınız olan bir penye şal yapmak isterseniz aşağıda bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tişört
  • Makas

Tişörtten Nasıl Şal Yapılır?

Tişörtten şal yapmak için tek ihtiyacınız olan şey bir makas. Bundan sonrası sizin el becerinize ve hayal gücünüze bağlı.

  • İlk olarak tişörtü masanın üzerine güzelce serin.
  • Daha sonra tişörtün yaka ve lastik kısmını makas yardımı ile kesin.
  • Bu şekilde tişörtü düz bir hale getirdikten sonra üst taraftan kenarlarına düz olarak dikiş gidin.
  • Alt taraflarına da makas ile şeritler kesin. Bu şeritler püskül olacağı için çok kalın yapmamaya dikkat edin. Alt tarafı komple püskül yaptıktan sonra sıra geldi bunları şal saçağına dönüştürmeye.
  • Tüm şeritleri düğümleyerek saçak haline getirin. Daha sonra bunları çapraz olarak düğümleyerek şalın saçaklarını yapın.
  • Son olarak tişörtü katlayarak şal haline getirin ve boynunuza takın.

Bu pratik uygulama sayesinde istediğiniz renkte penye kumaştan şal yapmanız mümkün. Şık görünümlü ve modern bir tasarıma sahip olan bu şalı genç bayanlar da severek kullanabilirler. Kızınız varsa ona da bu güzel şaldan yaparak hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Tişörtten şal yapmak çok kolay olduğu için isteyen herkes bu güzel projeyi evde uygulayabilir. Turistik bir yerde oturuyorsanız alacağınız düz tişörtlerden böyle şallar yaparak satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Kendiniz ya da sevdikleriniz için kumaş şal yapmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız tişörtten şal yapımı resimli anlatım bu konuda size yardımcı olabilir. Resimde gördüğünüz adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız siz de kendi tasarımınız olan güzel bir aksesuara sahip olabilirsiniz.

Tişörtten Püsküllü Şal Yapımı
Tişörtten Püsküllü Şal Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial