Tişörte Nasıl Püskül Yapılır?

Tişörte Nasıl Püskül Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Tişörte nasıl püskül yapılır? başlığı altında bugün yazlık tişört yenileme çalışmasına yer vermek istiyoruz. Günümüzde marifetli bayanlar sade bir görümünü olan bluz ve tişörtleri farklı şekillerde süsleyerek yeni bir hale getirmektedir. Dikiş dikmeyi bilen bayanlar tişörtlerin üzerine işleme yaparak ya da bunları bocuk ile süsleyerek yenileyebilirler. Böyle bir becerisi olmayıp da tişört yenilemek isteyen bayanlar ise bunlara püskül yapmayı deneyebilirler. Tişörte püskül yaparak oluşturabileceğiniz en şık tasarımlardan bazı örnekleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Örnek tasarımlara geçmeden önce tişörte nasıl püskül yapacağınız hakkında ön bilgi vermek istiyoruz. Püskül yapımı için büyük ve iyi kesen bir makas kullanmalısınız. Tişörtün kol ve bel kısmına makas yardımı ile istediğiniz kalınlıkta uzun şeritler keserek püskül yapmanız mümkün. Daha farklı bir tasarım yapmak isterseniz tişörtün bel kısmından göğüs altına kadar olan bölüme püskül yaparak bunu yarım tişört olarak da kullanabilirsiniz. Kız çocuklarının tişörtlerine böyle bir tasarım yaparak onların kıyafetlerini daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Tişörte Nasıl Püskül Yapılır
Tişörte Nasıl Püskül Yapılır

Püsküllü tişört yapımı çok kolay bir uygulamadır. Düz tişörtünüzün sade görünümünden sıkıldıysanız bunun ucuna püsküller yapabilir ve daha sonra bu püskülleri aşağıdaki gibi düğümleyerek daha güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Biraz daha şık bir tasarım yapmak isterseniz bu püsküllere ahşap boncuklar da takabilirsiniz.

Püsküllü Tişört Yapımı
Püsküllü Tişört Yapımı

Püsküllü tişörtler yaz aylarında severek kullanılan parçalar olduğu için siz de evde kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel püskülü tişörtler yapabilirsiniz. Değişik tasarımlardan hoşlanıyorsanız aşağıdaki gibi geometrik şekillere sahip püsküllü tişört yapabilirsiniz. Hatta bunun kol kısımlarına da püskül yaparak daha şık bir kıyafete sahip olabilirsiniz.

Püsküllü Tişört Yapımı
Püsküllü Tişört Yapımı

Evde püsküllü tişört yapmak çok kolay ve keyif alarak yapacağınız bir giysi yenileme çalışmasıdır. Tunik şeklinde uzun tişörtünüz varsa ucuna püsküller yaparak bunu şık bir plaj elbisesine dönüştürebilirsiniz. Dikiş, işleme, boncukla süsleme ve boyama gibi uygulamalar yapmadan tişörtünüzü yenilemek isterseniz sizlerle paylaştığımız önerileri değerlendirebilirsiniz. Bel ve kol kısımları aşınan tişörtlerinize de bu şekilde püskül yaparak onları da tekrar kullanma şansına kavuşabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial