Tişört Nasıl Yenilenir
Sosyal medyada paylaş

Tişört nasıl yenilenir? sorusunun cevabı olabilecek bazı pratik uygulamalardan örnekleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Yazın sıcak havalarda en sık kullandığımız kıyafetlerden birisi de tişörttür. Beğenerek aldığımız tişörtlerden bir süre sonra sıkılıp bunları giymek istemeyebiliriz. Özellikle de düz renkli tişörtlerde bu durumu daha sık yaşarız. Hal böyle olunca da biz kıyafeti atana kadar giysi dolabımızda yer işgal eder. Sizin de tasarımından sıkıldığınız için kullanmayarak giysi dolabında beklettiğiniz tişörtler varsa şimdi bunları daha şık hale getirerek yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Evde tişört yenilemek için pratik uygulamalara ihtiyacınız varsa aşağıdaki görseller size bu konuda fikir verebilir.

Tişört Yenileme

Tişört yenilemek için tek ihtiyacınız olan şey iyi kesen bir makas ve biraz da hayal gücü. Buradan sonrasında biraz dikkatli davranarak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bu konuda ilk yapmanız gereken şey kendi tarzınıza uygun bir tasarım belirlemek. Buna karar verdikten sonrası ise oldukça kolay. Aşağıda gördüğünüz gibi askılı bir tişörtün göğüsten sonraki kısımlarını makas ile keserek püskül yapabilir ve sonrasında bu püskülleri resimdeki gibi kolay bir teknik uygulayarak düğümleyebilirsiniz.

Tişört Nasıl Yenilenir
Tişört Nasıl Yenilenir

Tişört yenilemek için çok fazla uğraşmanıza gerek yok. Makas yardımı ile tişörtün kol kısımlarına kesikler yapabilir ve sonrasında tişörtün yaka ve aşağı taraflarında da aynı deseni oluşturabilirsiniz. Böyle bir uygulama yaptığınızda hafif dekoltesi ile severek kullanabileceğiniz şık bir tişörte sahip olmanız mümkün.

Tişört Yenileme
Tişört Yenileme

Detaylı çalışmalardan hoşlanıyorsanız tişörtün arkasına aşağıdaki gibi balık kılçığı deseni yapabilirsiniz.

Evde Tişört Yenileme
Evde Tişört Yenileme

Dekolteli Tişört Nasıl Yapılır?

Dekolteli tişört yapımı oldukça kolaydır. Öncelikle tişörtün neresinde dekolte istediğinize karar vermelisiniz. Buradan sonrasında tişörtün yaka, kol ya da sırt kısmına makas ile kesikler yaparak kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Dekolteli Tişört Yapımı
Dekolteli Tişört Yapımı

İsterseniz tişörtün arkasından şerit şeklinde parçalar kesebilir ve daha sonra bunları birbiri ile düğümleyerek farklı bir tasarım da yapabilirsiniz.

Sırt Dekolteli Tişört Yapımı
Sırt Dekolteli Tişört Yapımı
Sırt Dekolteli Tişört Yapımı-1
Sırt Dekolteli Tişört Yapımı-1

Evde tişört yenilemek isteyenler yukarıda paylaştığımız örnek projelerin aynısını ya da benzerlerini yapabilirler. Bu uygulamaların en güzel tarafı iğne iplik kullanmadan yapılıyor olmaları. Yani dikiş dikmeyi bilmeyenler de bu pratik uygulamalar sayesinde tişörtlerini hiç zorlanmadan yenileyebilirler.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial