Tırnaklar Yarım Ay Şeklinde Nasıl Boyanır?

Tırnaklar Yarım Ay Şeklinde Nasıl Boyanır
Sosyal medyada paylaş

Tırnaklar yarım ay şeklinde nasıl boyanır? diye merak ediyorsanız bunun için uygulayabileceğiniz en pratik yöntemi bu yazımızda bulabilirsiniz. Nail art uygulaması son yıllarda özellikle genç bayanlar arasında oldukça popüler. Farklı renk ve şekillerde yapılan tırnak süslemeleri elleri daha bakımlı ve güzel gösterirken, bayanların tarzını ortaya koymasına da yardımcı olmaktadır. Daha önceden evde kolayca yapabileceğiniz farklı nail art örneklerini ve bunların yapılışını sizlerle paylaştık. Bugün de tırnaklarınızı yarım ay şeklinde boyayabileceğiniz çok pratik bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Siz de yarım ay şeklinde nail art yaparak tırnaklarınızla dikkat çekmek isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 farklı renkte oje
 • Bant
 • Makas
 • Pamuk
 • Aseton
 • Tırnak cilası

Yarım ay tırnak süslemesi yapmak için her renk oje kullanılabilir. Farklı ve güzel bir süsleme yapmak için isterseniz tırnak diplerini simli oje ile diğer tarafları da farklı bir renge boyayabilirsiniz.

Evde Kolay Nail Art Yapımı

Evde nail art yapımı çok kolay olduğu için hiç zorlanmadan yöntemi uygulamanız mümkün. Tırnaklarınızı boyamaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Hangi renk oje kullanacağınızı ve tırnaklarınızın dip kısmını ne kadar boyayacağınızı önceden belirlemelisiniz. Tırnaklarınızın diplerini ve uçlarını açık ya da koyu renklerde boyayabileceğiniz gibi isterseniz dipler koyu, uçlar açık renk olarak da tırnak süslemesi yapmanız mümkün. Özel bir davete gidecekseniz diplere altın rengi simli oje uçlara da kırmızı ya da siyah oje sürerek dikkat çekici bir süsleme yapabilirsiniz. Hangi renk ojeleri kullanacağınıza karar verdiyseniz aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • İlk olarak tırnak diplerinin hangi renk olmasını istiyorsanız tek kat o ojeden sürün.
 • Oje kuruduktan sonra banttan makas yardımı ile bir parça kesin. Bunu küçülterek tırnak diplerinize dikkatli bir şekilde yapıştırın.
 • Daha sonra diğer ojeyi sürün ve kuruması için bir süre bekledikten sonra tırnak diplerine yapıştırdığınız bandı çıkarın.
 • Bantları çıkardıktan sonra tırnaklarınızın yarım ay şeklindeki süslemelerinin tadını çıkarabilirsiniz.
 • Tırnaklarınızın kenarında taşma olduysa pamuğa biraz aseton dökerek bunları dikkatli bir şekilde çıkarın.
 • Tırnaklarınızın daha güzel görünmesi için en üste tırnak cilası sürebilirsiniz.

Uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Öncelikle ojeyi çok kalın bir tabaka halinde sürmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca tırnak diplerinize yapıştıracağınız bandın kalınlığı her tırnak için aynı olmalıdır. Bantları farklı kalınlıklarda yapmanız halinde tırnaklarınız iki renkli olacak fakat ortaya yarım aydan daha farklı bir şekil çıkacaktır. Yarım ay şekli oluşturmak için bandı ince ya da orta kalınlıkta kesmelisiniz. Bu püf noktalarına dikkat ettiğinizde yapacağınız tırnak süslemesi sizi memnun edecektir. İsterseniz yarım ay şeklinde boyadığınız tırnaklarınızın diplerine ya da ortalarına küçük yapıştırmalı parlak taşlar uygulayarak daha dikkat çekici görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Sadece uzun tırnakları değil kısa tırnakları da yarım ay şeklinde boyamanız mümkün. Bu pratik uygulama tırnaklarınızın daha bakımlı ve güzel görünmesine yardımcı olmasının yanı sıra onların daha uzun görünmesini de sağlar. Günlük yaşantınızda ve özel günlerde tırnaklarınıza farklı bir süsleme yapmak istediğinizde bu tekniği rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bir bant yardımı ile evde yapacağınız bu kolay nail art uygulaması sayesinde kuaföre onca para vermeden evde kendiniz de tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz. Uygulamayı ilk kez yapacak olanların işini kolaylaştırmak için aşağıda, yarım ay şeklinde tırnak boyama resimli anlatım paylaşıyoruz.

Yarım Ay Tırnak Boyama
Yarım Ay Tırnak Boyama
Yarım Ay Nail Art Yapımı
Yarım Ay Nail Art Yapımı
Tırnaklar Yarım Ay Şeklinde Nasıl Boyanır
Tırnaklar Yarım Ay Şeklinde Nasıl Boyanır
Yarım Ay Şeklinde Tırnak Boyama Resimli Anlatım
Yarım Ay Şeklinde Tırnak Boyama Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial