Tırnak Süsü Nasıl Yapıştırılır
Sosyal medyada paylaş

Bayanlar bakımlı ve güzel görünen tırnaklara sahip olmak için takma tırnak ve oje kullanmayı tercih ederler. Tırnakları daha şık göstermek için nail art uygulaması da tercih edilebilir. Bunun dışında tırnak süslemek için kullanılan çeşitli tırnak süsleri de bulunmaktadır. Farklı renk ve çeşitlerdeki bu süsler düz oje üzerine ya da nail art yapılan tırnağa yapıştırılabilir. Bu tür bir uygulamayı ilk kez deneyecek olanların işini kolaylaştırmak için yazımızda, tırnak süsü nasıl yapıştırılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz.

Tırnak Süsü Nasıl Yapıştırılır?

Oje satılan çoğu yerde tırnak süsü de bulmak mümkündür. Bu konuda birçok seçenek olması aklınızı karıştırabilir. Tırnak süsü seçiminde tırnaklarınızın boyunu ve şeklini dikkate alarak isabetli bir seçim yapabilirsiniz. Günlük yaşantınızda sade tırnak süsü modelleri, özel günlerde ise şık kıyafetlerle uyumlu metal ya da ışıltılı süslemeler tercih edebilirsiniz. Evde tırnak süsü yaparken ihtiyacınız olan malzemeler; şeffaf oje, tırnak aksesuarı ve nail art noktalama kalemidir. Biraz dikkat ve özenle dikkat çekici tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Tırnak Süsleme Yapımı

Yukarıda saydığımız malzemeler hazır ise ön hazırlık olarak tırnaklarınızı istediğiniz renge boyayın. Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Tırnak süslerini düz bir zemine alarak bunlar ters ise düz taraflarına çevirin.
  • Tırnaklarınızın üzerine nokta şeklinde şeffaf ojeden bırakın.
  • Noktalama kalemini şeffaf ojeye batırıp tırnak aksesuarının üzerine bastırın.
  • Tırnak aksesuarını tırnağınızdaki şeffaf ojenin üzerine bırakın.
  • Yapıştırdığınız süslerin daha uzun süre kalması için bir kat şeffaf oje sürerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra tırnak süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Aynı uygulamayı tırnaklarınıza oje sürmeden de uygulayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken tırnaklarınızın üzerine nokta şeklinde şeffaf oje sürmek ve bunun üzerine tırnak süsünü yapıştırmak. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde her türlü tırnak süsünü tırnaklarınıza zorlanmadan uygulayabilirsiniz. Tırnaklarınızdaki süslemeleri aseton ile çıkarabilirsiniz. Evde şık bir tırnak süslemesi yapmak isterseniz uygulamanın videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz. Evde kolay nail art modelleri uygulamaktan hoşlanıyorsanız, inek desenli nail art yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. İsterseniz tırnaklarınıza inek deseni nail art yaptıktan sonra üzerine minik tırnak süslerinden yapıştırabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial