Ters Örgü Nasıl Örülür
Sosyal medyada paylaş

Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar için ters ve düz ilmek atmayı bilmek oldukça önemlidir. Evde yapacağınız kazak, yelek, süveter, patik, atkı ve bere gibi yün işlerini örneksiz düz bir şekilde örmek için sadece ters ve düz ilmek atmayı bilmeniz yeterlidir. Düz örgüyü modeli yapmak için ilk sırada düz ilmek attıktan sonra ikinci sırada ters ilmek atmak gerekmektedir. Örgü bu şekilde örüldüğünde bir tarafı düz diğer tarafı da ters olmaktadır. Ters ilmek atmayı bilmeyenlerin işini kolaylaştırmak için yazımızda, ters örgü nasıl örülür? sorusunun cevabını paylaşıyoruz.

Ters Örgü Nasıl Örülür?

Şiş ile ters örgü yapmak başlangıçta size zor gelse de zamanla gerekli el alışkanlığını edindiğinizde işiniz kolaylaşacaktır. Ters örgü örerken şiş ve ilmeğin örgünün ön tarafında olması gerekiyor. Düz örgü yapmak için de bunun tam tersini yapmak gerekiyor. Düz ilmek atma hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, düz örgü nasıl örülür? yazımıza göz atabilirsiniz. Buradan da anlaşılacağı gibi ters örgü düz örgünün zıddı olmaktadır.

Kolay Ters Örgü Yapımı

Yapacağınız şiş işi örgüye uygun sayıda ilmek attıktan sonra ters örgü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Yapacağınız örgünün düzgün olması için ilk ilmeği örmeden diğer şişe geçirin.
  • Şişi örgünün ön tarafına getirin ve ipi şişin üzerinden geçirip diğer ilmeğin içinden çıkarın.
  • Ters örgü tekniği bu şekilde olup diğer ilmekleri de aynı şekilde yapabilirsiniz.

Yazımızda sizlerle ters ilmek atma hakkında bilgi paylaştık. Açıklamadan da anlaşılacağı gibi ters örgü yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıda, ters örgü nasıl örülür videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Örgü örmeye yeni başlayacaksanız ilk olarak ilmek atmayı bilmeniz gerektiği için, ilmek nasıl atılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial