Hello Kitty Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Salça ve konservelerin teneke kutusunu atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu teneke kutuların üzerini boyayarak ya da çeşitli malzemeler ile kaplayarak evde geri dönüşüm çalışması yapabilirsiniz. Biz bugün sizlerle çocuğunuz için sevimli bir kalemlik yapabileceğiniz örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde boş teneke kutu varsa bunu çocuğunuz ile birlikte güzel bir kalemliğe dönüştürebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz teneke kutudan hello Kitty kalemlik yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hello Kitty Kalemlik Yapımı

Evde hello Kitty kalemlik yapmak için teneke kutu kullanabilirsiniz. Kutuyu beyaz renge boyadıktan sonra buna göz, burun ve bıyıkları yaparak kısa sürede kalemliği yapabilirsiniz. Boya kullanmak istemiyorsanız teneke kutuyu beyaz eva ile kaplayabilirsiniz. Eva güzel görünümü nedeni ile yapacağınız tasarımın daha şık görünmesini sağlayacaktır. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. İsterseniz uygulamanın yapımında eva yerine keçe de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Hello Kitty Kalemlik
Hello Kitty Kalemlik

Gerekli Malzemeler

  • Teneke kutu
  • Makas
  • Kalem
  • Beyaz, siyah, sarı ve pembe renkte arkası yapışkanlı eva

Hello Kitty Kalemlik Nasıl Yapılır?

Teneke kutu ve diğer malzemeler hazır ise Hello Kitty Kalemlik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Teneke kutuya kaplama yapmakla işe başlamanız gerekiyor. Bunun için teneke kutuyu evanın üzerine koyun ve kalem ile keseceğiniz yerleri işaretleyin.
  • Bu şekilde kutunun üzerini kaplayacak boyutta beyaz bir eva hazırladıktan sonra bunun arkasındaki kağıdı çıkararak evayı teneke kutunun üzerine güzelce yapıştırın.
  • Kaplama yaptıktan sonra diğer evalar ile burun, bıyık, göz ve kulakları hazırlayın. Bunları da yerine yapıştırdıktan sonra pembe eva ile fiyonk yaparak bunu da kulağa yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra hello Kitty kalemlik yapımı tamamlanmış oluyor. İçine kalemleri koyarak çalışma masasının üzerine yerleştirebilirsiniz. Teneke kutunun üzerini başka renkte evalarla kaplayarak farklı kalemlikler de yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda hello Kitty kalemlik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız eva kağıdı ve teneke kutudan uğur böceği yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Hello Kitty Kalemlik Resimli Anlatım
Hello Kitty Kalemlik Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial