Telefon Kulaklığını Boncukla Süsleme

Telefon Kulaklığını Boncukla Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Telefon kulaklığını boncukla süsleme evde keyif alarak yapabileceğiniz bir kendin yap uygulaması olarak dikkatinizi çekebilir. Telefon kulaklıkları genelde beyaz ya da siyah renkte ve düz bir tasarımda olmaktadır. Şık kapak ya da kılıfları bulunan telefonlarda bu tür sade tasarımlar pek hoş durmayabilir. İsterseniz telefon kulaklığını daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Telefon kulaklığı süslemek için desenli bant kullanılabilir. Oje sürülerek bu kulaklıklara rengarenk tasarımlar yapılabilir. Hatta yün ipler kullanılarak da kulaklık kablosunu süslemek mümkündür. Daha önceki yazılarımızda bu tür çalışmalardan örnekleri sizlerle paylaşmıştık. Bugün de telefon kulaklığını rengarenk boncuklarla süsleyebileceğiniz çok pratik bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Siz de telefon kulaklığının sade tasarımından hoşnut değilseniz bunu boncuklarla süslemeyi düşünebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yassı boncuklar
  • Sivri uçlu bir bıçak

Aksesuar yapımında kullanılan yassı boncuklar yumuşak bir yapıya sahip olduğu için bıçak ile rahatlıkla kesebilirsiniz. Bu boncukları takı tasarım ve hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz.

Telefon Kulaklığı Boncukla Nasıl Süslenir?

Telefon kulaklığı süslemek oldukça kolaydır. Uygulamayı yaparken bıçak kullanacağınız için çalışmayı kesme tahtası ya da buna benzer bir obje üzerinde yapmanızı tavsiye ediyoruz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak siz de kısa bir süre içerisinde telefon kulaklığınızı yenileyebilirsiniz.

  • İlk olarak boncuklardan birisini kesme tahtasının üzerine dik bir şekilde koyun.
  • Bıçak yardımı ile buna baştan aşağıya doğru bir kesik yapın.
  • Üzerine yaptığınız bu kesik yardımı ile boncuğu açtırarak telefon kulaklığının kablosuna geçirin.
  • Telefon kulaklığının üzeri tamamen boncuk ile kaplanana kadar uygulamayı yapmaya devam edin.
  • Uygulama bittikten sonra şıklığı ile dikkat çeken telefon kulaklığını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız örnek uygulamada farklı renklerde boncuklar kullanılarak rengarenk bir tasarım yapılmış. Siz isterseniz kablonun tamamını aynı renkte boncuklarla da kaplayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda, telefon kulaklığını boncukla süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz. Deneyecek olanlara kolay gelsin.

Telefon Kulaklığını Boncukla Süsleme
Telefon Kulaklığını Boncukla Süsleme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial