Telefon Kapağını Zımba ile Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Telefon kapağını zımba ile süsleme herkesin evde kolaylıkla yapabileceği bir çalışmadır. Günümüzde telefon kapağı süslemesi oldukça yaygındır. Bunun için boncuk ya da parlak taş gibi aksesuarların yanı sıra oje gibi boya malzemeleri de kullanılmaktadır. Sim kullanılarak da telefon kapaklarına harika tasarımlar yapılmaktadır. Kolay bir şekilde telefon kapağı süslemek için desenli bantlardan da kullanmak mümkün. Bu tür süslemelerin yanı sıra zımba kullanılarak yapılan harika tasarımlar da bulunmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız pratik uygulama sayesinde siz de telefon kapağınıza zımbalı süslemeler yapabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıdaki malzemeleri temin ederek uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Telefon kapağı
  • Zımba
  • Yapıştırıcı
  • 1 tane kürdan

Telefon Kapağı Zımba ile Nasıl Süslenir?

Telefon kapağı yenilemek için yapabileceğiniz en kolay çalışmalardan birisi de zımba kullanmaktır. Farklı şekillerde olan bu metal aksesuarlar giysi ve ayakkabı süslemesinde de sıkça kullanılmaktadır. Hobi malzemeleri satan yerlerde zımba bulabilirsiniz. Malzemeleri temin ettikten sonra telefon kapağına nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermelisiniz. Bundan sonrasında ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde yapmanız yeterlidir.

  • Telefon kapağının zımba takacağınız yerine yapıştırıcı sürün ve bunun üzerine zımbaları aralarında boşluk kalmayacak şekilde yerleştirin.
  • Yapışkanı kapağa azar azar sürün ve zımbaları yapıştırdıkça biraz daha yapışkan sürerek devam edin. Aksi halde zımbaları yapıştırırken yapışkan kuruyabilir.
  • Bir kürdan yardımı ile zımbaları hafifçe ittirerek aradaki boşlukları kapatıp bunları birbirine yapıştırabilirsiniz.
  • Zımbaların sonradan düşmemesi için japon yapıştırıcısı gibi kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor.
  • Telefon kapağının her yerine zımba yapıştırabileceğiniz gibi isterseniz sadece bazı yerlerine zımba yapıştırarak kendi özel tasarımınızı oluşturmanız mümkün. Bu konudaki tercih size bağlı.
  • Tüm bu aşamaları dikkatli bir şekilde yaptığınızda yeni telefon kapağı kullanıma hazırdır.

Zımba ile yapılan bu tür tasarımlar telefon kapağında çok hoş durmaktadır. İsterseniz aynı uygulamayı parlak taşlar kullanarak da yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan küçük metal aksesuarlar varsa onları da bu çalışmayı yapmak için kullanabilirsiniz. Kendinizin ya da sevdiklerinizin telefon kapağını yenilemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, telefon kapağını zımba ile süsleme resimli anlatım bu konuda daha iyi fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Telefon Kapağını Zımba ile Süsleme
Telefon Kapağını Zımba ile Süsleme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial