Telden Kalpli Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Telden kalpli bileklik yapımı evde takı tasarımı ile uğraşmaktan hoşlananların ilgisini çekebilecek oldukça kolay bir uygulamadır. Bileklik her yaştan bayanın severek kullandığı bir aksesuar olduğu için biz de bugün sizlerle kalpli bileklik yapımını paylaşıyoruz. Bilezik şeklinde olan bu bileklik hem spor hem de klasik giyime uygun olduğundan her zevke hitap edebileceğini düşünüyoruz. Az malzeme ile şık bir bilekliğe sahip olmak isteyenler kalpli bileklik yapmak için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının ayrıntılarını bu yazımızda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • Bileklik yapmak için kullanılan tellerden
  • Takı pensesi

Bileklik yapımı için kullanacağınız teli takı malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. İsterseniz kalpli bileklik yapmak için düz ya da renkli bakır tel de kullanmanız mümkün.

Gerekli malzemeleri verdik şimdi de evde kolay bileklik yapımı hakkında bilgi edinmek isteyenler için adım adım yapım aşamasını anlatmaya geçiyoruz. Deneyecek olanlara keyifli çalışmalar dileriz.

  • İlk olarak teli kolunuza göre ölçün. Şekil itibarı ile bilekliğin iki katlı olması gerektiği için teli ikiye katlayarak bilezik şekline getirin.
  • Daha sonra bilekliğin bir ucunu takı pensesi yardımı ile kopça olacak şekilde dışa doğru bükün.
  • Telin diğer ucunu dikkatli bir şekilde ikiye ayırdıktan sonra bu uçları da pense ile kalp şekline getirerek bükün.
  • Son olarak kalp şeklinin altına birkaç kat tel dolayarak uygulamayı tamamlayın.

Tüm bu aşamaların ardından kalpli bilekliği kancasını kalbe geçirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer kalp şekli vermek zor geliyorsa teli farklı şekilde bükerek istediğiniz şekli verebilirsiniz. İsterseniz kalbi yaparken telin içinden küçük bir boncuk geçirerek daha şık bir tasarım da yapmanız mümkün. Bu konuda hayal gücünüzü devreye sokarak birçok farklı tasarım yapabilirsiniz. Yaptığınız bileklikleri kendiniz kullanabilir, sevdiklerinize hediye edebilir ya da bunları satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde kendine ya da sevdiklerine bileklik yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda telden kalpli bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu örnek çalışmayı inceleyerek siz de zorlanmadan telden kalpli bileklik yaparak orjinal bir takıya sahip olabilirsiniz.

Telden Kalpli Bileklik Yapımı
Telden Kalpli Bileklik Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial