Tel ve Oje ile Çiçekli Taç Yapımı

Tel ve Oje ile Çiçekli Taç Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tel ve oje ile çiçekli taç yapımı evde yapılabilecek keyifli bir uygulama olarak dikkatinizi çekebilir. Taç her  yaştan bayanın severek kullandığı bir saç aksesuarıdır. Özellikle ince ve çiçekli taçlar uzun ya da kısa saçlarda çok güzel durmaktadır. Daha önceden sizlerle evde taç yapımı hakkında farklı projeler paylaşmıştık. Bugün sizlerle paylaşacağımız uygulamada tel ve oje kullanarak çiçekli bir taç yapabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparak kullanmadığınız ojeleri de atmak yerine güzel bir saç aksesuarı olarak değerlendirmeniz mümkün. Evde keyifli bir hobi çalışması yaparak keyifli vakit geçirmek isterseniz aşağıda çiçekli taç yapmak için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İki farklı renkte oje
  • İnce tel
  • Küçük bir pense
  • Metal ya da plastik bir taç

Tel ve Oje ile Nasıl Çiçekli Taç Yapılır?

Evde kolay taç yapımı biraz dikkat gerektiren bir proje. Aşağıdaki adımları bire bir uygulayarak siz de kendiniz ya da kızınız için çok güzel bir çiçekli taç yapabilirsiniz.

  • Uygulama, telden çiçek yapımı ve boyama olmak üzere iki aşamadan oluşuyor.
  • İlk olarak telden uzunca bir parça kesin ve bunu küçük bir pense yardımı ile bükerek çiçek şekli verin. Tacın üzerini kaplayacak sayıda çiçek yaptıktan sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
  • Telden yapmış olduğunuz çiçeklerin içini oje ile boyayarak doldurun.
  • Sürdüğünüz ojeler kuruyana kadar emniyetli bir yerde bekletin.
  • Daha sonra tel yardımı ile bu çiçekleri taca dolayarak uygulamayı tamamlayın.

Bu pratik yöntemi uygulayarak rengarenk çiçekleri olan güzel bir taç yapabilirsiniz. İsterseniz kendi tasarımız olana bu tacı sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. Elinizde küçük parlak taşlar varsa bunları da çiçeklerin ortasına yapıştırabilirsiniz. Daha orjinal bir taç yapmak için çiçek saplarını da kullanmanız mümkün.

Bu güzel projeyi evde uygulamak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda tel ve oje ile çiçekli taç yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. İsterseniz tel ve oje kullanarak yapacağınız çiçekleri bir kase veya vazonun içine koyarak dekor ürünü olarak da kullanmanız mümkün.

Tel ve Oje ile Çiçekli Taç Yapımı
Tel ve Oje ile Çiçekli Taç Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial