Tel Toka Nasıl Süslenir
Sosyal medyada paylaş

Tel toka nasıl süslenir? başlığı altında sizlere ilham verecek bazı öneriler paylaşmak istiyoruz. Bayanların çoğunun kullandığı saç aksesuarlarının başında siyah tel toka gelmektedir. Tel tokaların sade ve basit görünümünden sıkıldıysanız ya da üzerindeki boya yüzüldü ise bunları yenilemeyi düşünebilirsiniz. Tel tokaları süslemek için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemler arasında bunları boyamak ya da üzerlerine bazı süsleme aksesuarları yapıştırmak gelmektedir. Bu yöntemlerle ilgili örnek görselleri ve uygulamaların detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tel Tokayı Düğme ile Süsleme

Siyah tel tokayı süslemek için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemlerden birisi bunların üzerine parlak taş, boncuk ya da düğme gibi süs aksesuarları yapıştırmaktır. Elinizde bunlardan herhangi birisi varsa hemen tokayı süslemeye başlayabilirsiniz. Büyük ve parlak taşları olan düğmeleri siyah tel tokalara yapıştırarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Siyah tel tokanın üzerine her türlü düğme yakışır. Giymediğiniz kıyafetleri atmadan önce bunlardan çıkaracağınız düğmeleri kullanarak aşağıdaki gibi çok şık tasarımlara imza atabilirsiniz.

Tel Toka Nasıl Süslenir
Tel Toka Nasıl Süslenir
Evde Toka Süslemek
Evde Toka Süslemek
Tel Tokayı Düğme ile Süsleme
Tel Tokayı Düğme ile Süsleme

Oje ile Siyah Toka Süsleme

Siyah tel tokaları süslemek için yapacağınız en pratik ve hesaplı uygulama ise onları oje ile boyamaktır. Rengini sevdiğiniz ojeleri kullanarak tel tokaları kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken boyamak istediğiniz tel tokaları bir kartona geçirmek  ve sonrasında ojeyi dikkatli bir şekilde her yerine sürmek. Oje kuruduktan sonra isterseniz üzerine 1 kat da parlatıcı sürebilirsiniz. Daha şık görünümlü tokalara sahip olmak isterseniz boyama işlemini simli ya da metalik ojelerle de yapmanız mümkün.

Oje ile Siyah Toka Süsleme Resimli Anlatım
Oje ile Siyah Toka Süsleme Resimli Anlatım

İnci Boncuk ile Tel Toka Süsleme

Özel günlerde kullanmak için farklı bir süsleme yapmayı da deneyebilirsiniz. Bunun için inci görünümlü boncukları ince bir bakır tel yardımı ile tel tokaya sabitlemek gerekiyor. İsterseniz bir tane inci görünümlü boncuğu tel ile tokaya takabilir ya da tokanın üst tarafını olduğu gibi boncuklarla süsleyebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Aynı uygulamayı farklı boncuklarla da yapmanız mümkün. Bu tarz tokalar saç topuzlarında sıkça kullanıldığı için evde kendiniz yapmak isteyebilirsiniz.

Kolay İncili Toka Yapımı
Kolay İncili Toka Yapımı

Bunların yanı sıra evde toka süslemek için uygulayabileceğiniz başka yöntemler de bulunmaktadır. İsterseniz keçe ile çiçek ya da kalp yaparak bunları da siyah tel tokalara yapıştırabilirsiniz. Küçük kız çocuğunuz varsa onlar için çok güzel çiçekli ya da kelebekli tokalar yapabilirsiniz. Sizlere bahsettiğimiz bu pratik uygulamalar sayesinde siyah tel tokaları daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial