Tek Seferde Çoklu Ponpon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tek seferde çoklu ponpon yapımı evde çeşitli hobi çalışmaları ile uğraşan bayanların çok hoşuna gidecektir. Bazı çalışmaları yapmak için birden çok ponpona ihtiyaç olabilir. Birkaç tane ponpon yapmak pek sorun olmayabilir fakat bu sayı fazla ise o zaman işiniz zor olabilir. Bugün size bahsedeceğimiz tek seferde çoklu ponpon yapımı sayesinde aynı anda çok sayıda ponpon yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde uygulamak isterseniz gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ip
  • Makas
  • Sandalye

Bu uygulamada tek seferde çok sayıda ponpon yapılacağı için ipin miktarı da fazla olmalıdır. Gerekli malzemeler arasında sandalye bulunması sizi biraz şaşırtabilir. İpi büyük bir çile haline getirmek için iki tane uzun ahşap çubuk gerekmektedir. Bunun için de sandalye ya da sehpa ayağı oldukça idealdir.

Tek Seferde Nasıl Çoklu Ponpon Yapılır?

Kolay ponpon yapımı hakkında uygulayabileceğiniz birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Ponpon yapmak için karton, halka, çatal, şişe gibi pek çok değişik malzeme kullanılabilir. Bu tür malzemelerle çok kolay bir şekilde ponpon yapılabilir. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız, halka ile kolay ponpon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz yöntemler tek ponpon yapmak içindir. Bizim bugünkü konumuz ise çoklu ponpon yapımı. Aynı anda birden çok ponpon yapmak isterseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak sandalyeyi ters çevirin. Daha sonra ipi bunun iki bacağı arasından geçirerek sarın ve bunu çile haline getirin.
  • Sonraki aşamada ipten küçük parçalar kesin ve sandalyenin ayağındaki çile şeklindeki ipe bunları eşit aralıklarla bağlayın. ( İpi bağlarken biraz sıkarak büzdürmeniz gerekiyor.)
  • Bu şekilde çilenin her yerini boğum boğum yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu son aşamada çileyi sandalyenin bacağından çıkarın ve boğumlardan birini tam ortasından makas ile kesin.
  • Bu şekilde tüm boğumları ortalarından kesin. Sonrasında elinizle açtırın ve makas ile çıkıntılarını düzelterek uygulamayı tamamlayın.

Bu uygulama sayesinde tek seferde birçok ponpon yapabilirsiniz. Böylece ponpon yapmak için fazla vakit harcamanıza da gerek kalamayacaktır. Siz de bunu denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, çoklu ponpon yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Tek Seferde Çoklu Ponpon Yapımı
Tek Seferde Çoklu Ponpon Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial