Tek Elle Bileklik Takma Yöntemleri
Sosyal medyada paylaş

Bileklik ve künye gibi takıları takarken çoğu zaman birisinden yardım alırız. Yanımızda bu konuda yardım edecek birisi yoksa işimiz oldukça zordur. Tam klipsi halkaya geçirecekken kayan bileklik yüzünden bir hayli zaman kaybederiz. Siz de tek başınıza bilekliği takmakta zorlanıyorsanız bu yazımızda tek elle bileklik takma yöntemleri bulabilirsiniz. Paylaşacağımız pratik bilgileri uygulayarak bilekliği hiç zorlanmadan ve vakit kaybetmede kolunuza takabilirsiniz.

Tek Elle Bileklik Takma Yöntemleri

Bilekliğinizi takacağınız zaman vakit kaybı yaşıyor ve birisinden yardım almaya ihtiyaç duyuyorsanız bu sorunu çözmenin kolay olduğunu söyleyebiliriz. Tek elle bileklik takma yöntemleri ip, ataç, tel toka ve bant ile uygulanmaktadır. Bu yöntemlerin amacı bilekliği sabit tutarak kaymasını önlemektir. Bu şekilde klipsi zorlanmadan halkaya geçirebilirsiniz. Aşağıda sizlerle bu yöntemleri nasıl uygulayabileceğinizi resimli anlatımları ile birlikte paylaşıyoruz.

İp ile Bileklik Takma

Tek elle bileklik takmak için ip de kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak ipten bir parça kesin. İpin uzunluğun halkaya taktıktan sonra elinizle tutabilecek kadar olması yeterlidir. Kolunuzu düz bir şekilde tutun ve bilekliği alttan yukarı doğru halkası üste gelecek şekilde yerleştirin. Daha sonra ipi halkanın içinden geçirerek çıkmaması için ikiye katlayın. Bu şekilde bileklik olduğu yerde sabit kacaktır. Bir elinizle ipi tutarken diğer elinizle bilekliğin klipsini halkaya kolayca takabilirsiniz. Klipsi halkaya geçirdikten sonra ipi çekerek çıkarabilirsiniz.

İp ile Bileklik Takma Yöntemi
İp ile Bileklik Takma Yöntemi

Ataç ile Bileklik Takma

Elinizde bir tane ataç varsa bilekliği kimseden yardım almadan kolayca takabilirsiniz. İlk olarak atacın kısa olan yerini yukarı doğru kaldırarak açın. Bilekliğin halkasını resimde gördüğünüz şekilde ataca geçirin. Daha sonra halkanın takılı olduğu atacı bileğinize alttan üste doğru getirin. Atacı parmağınızla tutarak sabitledikten sonra klipsi halkaya kolaylıkla geçirebilirsiniz. Bilekliği anlattığımız şekilde taktıktan sonra atacı halkadan çıkarabilirsiniz.

Ataş ile Bileklik Takma
Ataş ile Bileklik Takma

Tel Toka ile Bileklik Takma

Saçınızı yaparken kullandığınız tel toka da bu konuda işinize yarayabilir. Kolunuzu düz bir zeminde, iç kısmı size dönük olarak yerleştirin. Daha sonra bilekliği kanca ve kopçası üste gelecek şekilde tutun. Tel tokayı bilekliğin halkasına geçirin ve tokayı kaymaması için üst tarafından tutun. Diğer elinizle kopçayı tutup tel tokaya geçirdiğiniz halkaya takabilirsiniz. Bu şekilde bilekliği taktıktan sonra tel tokayı halkadan çıkarabilirsiniz.

Tel Toka ile Bileklik Takma Resimli Anlatım
Tel Toka ile Bileklik Takma Resimli Anlatım

Bant ile Bileklik Takma

Bilekliği kolunuza takmak için bant kullanacaksanız ilk olarak kolunuzu düz bir zemine iç tarafı yukarı bakacak şekilde yerleştirin. Bilekliği takacağınız yer üstte kalacak şekilde bileğinize sarın. Makas ile banttan bir parça kesin ve bunu bilekliğin halka olan kısmını açıkta bırakacak şekilde boşluk bırakarak yapıştırın. Böylece bileklik kolunuza sabitlenmiş olacak. Kopçayı halkanın üzerine getirerek kolaylıkla yerine takabilirsiniz.

Tek Elle Bileklik Takmak Resimli Anlatım
Tek Elle Bileklik Takmak Resimli Anlatım

Bu yazımızda sizlerle tek elle bileklik takma yöntemleri paylaştık. Siz de bu yöntemlerden hangisi kolayınıza geliyorsa onu uygulayarak bileklik ve künyeyi zorlanmadan takabilirsiniz. Bu yöntemleri uygulayacak olanların işini kolaylaştırmak için aşağıda yöntemlerin videolu anlatımını paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Zincirli kolye ya da bilekliğin düğümlenmesinden şikayetçi iseniz, düğümlenmiş kolye nasıl çözülür? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial