Tavşan Kulaklı Bebek Patiği Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tavşan kulaklı bebek patiği yapımı kolay olduğu için şiş ile örgü örmeyi bilen herkes bu çalışmayı rahatlıkla yapabilir. Bebekler için patik aynı zamanda ev ayakkabısı işlevi gördüğü için sevimli patik modelleri oldukça popülerdir. Bebeğinize dışarıdan patik almak yerine evde kendiniz de kolaylıkla örebilirsiniz. Tavşan kulaklı bir patik hem bebeğinizin ayağını sıcak tutacak hem de onun sevimliliğine uyum sağlayacaktır. Evde tavşan kulaklı bebek patiği yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tavşan Kulaklı Bebek Patiği Yapımı

Tavşan kulaklı bebek patiği hem kız hem de erkek bebekler için kullanılabilir. İsterseniz patiği daha büyük boyutta örerek kendiniz de kullanabilirsiniz. Tavşan kulaklı patik örmek için istediğiniz renkte bebe yünü ve 4,5-5 numara şiş kullanabilirsiniz. Patik iki şiş ile örüldüğü için hiç zorlanmadan rahatlıkla yapmanız mümkün. Patiğin daha güzel olması için küçük ponpon ya da kurdele gibi aksesuarlarla süsleme de yapabilirsiniz. Şimdi gelelim patiğin nasıl yapıldığına. Yeni doğan bir bebek için tavşan kulaklı patik yapmak için şişe 30 tane ilmek yapın. 35 sıra düz olarak örerek dikdörtgen bir parça hazırlayın. Sonrasında kesme işlemini yaparak diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Örgü dikdörtgen parçanın kısa tarafından tutarak ikiye katlayın. Bunu yaparken örgünün düz tarafı içte kalmalı. Dikmek için yorgan iğnesi ve örgüyü ördüğünüz ipten kullanın. İkiye katladığınız örgü parçanın kısa tarafını dikerek kapatın ve düğüm yaparak ipi kesin. Sonrasında diktiğiniz yeri üçgen olacak şekilde kıvırın. Üçgenin bitiminde aşağı doğru ve sonra yukarı doğru teğel yaparak ipi çekip büzdürün. Bu şekilde tavşan kulaklarını yaptıktan sonra örgünün düz tarafını çevirin. Kulakları dikerek birleştirdikten sonra ipi iç tarafa getirin ve düğüm atarak kesin. Tüm bu aşamalardan sonra örgü bebek patiği yapımı tamamlanmış oluyor. Bu sevimli patiği hemen bebeğinize giydirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Patiği kendiniz için yapacaksanız istediğiniz renkte yumuşak yünler kullanarak ayağınıza uygun boyutta üçgen parça hazırlamanız gerekmektedir. Elinizde aynı kalınlıkta başka çalışmalardan kalan yün ipler varsa bunları tavşan patik yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımını daha iyi anlayabilmeniz için aşağıda tavşan kulaklı bebek patiği yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Tavşan Kulaklı Bebek Patiği Yapımı Resimli Anlatım
Tavşan Kulaklı Bebek Patiği Yapımı Resimli Anlatım

Evde kolay bebek patiği örmek isterseniz aşağıda paylaştığımız, tavşan kulaklı bebek patiği yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu güzel videoyu bizlerle paylaşan, KadınHanem-YouTube kanalına teşekkür ederiz.

https://www.youtube.com/watch?v=sWFaaZU9O2k

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial