Tavada Tavuk Ciğer Şiş Tarifi
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle tavuk ciğeri ile yapabileceğiniz kolay ve lezzetli bir yemek tarifi paylaşıyoruz. Tavuk eti gibi ciğeri ile de birçok yemek yapılmaktadır. Tavuk ciğerini sade ya da domates, biber ve mantar gibi sebzeler ile kavurarak pişirebileceğiniz gibi unlayıp yağda kızartarak sahte arnavut ciğeri de yapabilirsiniz. Bunun dışında ciğeri pirinç ve bulgur pilavının içinde de pişirebilirsiniz. Bu örneklerden de anlaşılacağı gibi kuzu veya dana ciğeri ile pişirdiğiniz birçok yemeği tavuk ciğeri ile de yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda, tavada tavuk ciğer şiş tarifi ve malzeme listesini paylaşıyoruz.

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Tarifi

Evde tavuk ciğer şiş yapmak için mangal, fırın ya da tava kullanılabilir. İlk kez böyle bir tarif deneyecekseniz tavada tavuk ciğer şiş yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için çöp şiş ve yanmaz, yapışmaz geniş bir tava gerekmektedir. Tavuk ciğerini temizledikten sonra çöp şişe geçirerek tavada pişirebilirsiniz. Bu lezzetli yemeğin yanına pilav yaparak daha doyurucu bir menü hazırlayabilirsiniz. Yemeğin yapımında hiç yağ kullanılmadığı için hem lezzetli hem de sağlıklı olmaktadır. Evde kebap tadında ciğer pişirmek isterseniz paylaşacağımız tarifi deneyebilirsiniz. Vereceğimiz malzeme listesi ile 4 kişilik tavuk ciğer şiş yapımı içindir.

Gerekli Malzemeler

  • Yarım kilo tavuk ciğeri
  • Tuz
  • Çöp şiş
  • Geniş bir teflon tava

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Nasıl Yapılır?

Ön hazırlık olarak tavuk ciğerini güzelce temizleyin. Daha sonra bir kasenin içine alın ve üzerine tuz dökerek güzelce karıştırın. Sonrasında bıçak yardımı ile orta boy kuşbaşı olarak doğrayın ve çöp şişlere geçirin.

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Yapımı Resimli Anlatım
Tavada Tavuk Ciğer Şiş Yapımı Resimli Anlatım

Geniş bir teflon tavayı ocağın üzerine alın ve hiç yağlamadan tavanın ısınmasını bekleyin. Tava ısındıktan sonra ciğer çöp şişleri bunun içine sıralayın. Sonrasında çöp şişlerin her iki tarafını da pişirip ocağın altını kapatabilirsiniz.

Tavada tavuk ciğer şiş yapımı bu şekilde olup isterseniz çöp şişlerde domates ve biber de yaparak sevdiklerinize harika bir lezzet sunabilirsiniz. Ciğer çöp şişi salata, ayran ya da sumaklı soğan eşliğinde de servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun. Evde kolay bir şekilde tavuk çöp şiş yapmak isterseniz, tavada tavuk çöp şiş nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial