Tavada Tavuk Ciğer Şiş Nasıl Yapılır?

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Tavuk eti gibi ciğeri ile de farklı yemekler yapılmaktadır. Tavuk ciğerini tek başına ya da sebzelerle birlikte kavurabilir, pirinç ve bulgur pilavı olarak pişirebilirsiniz. İsterseniz ciğeri unlayarak sahte arnavut ciğeri yapabilirsiniz. Ciğeri çöp şiş olarak seviyorsanız aynı şekilde tavuk ciğerini de şiş olarak pişirebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda tavada tavuk ciğer şiş nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Yemeğin yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Nasıl Yapılır?

Tavuk ciğerini lezzetli bir yemek haline getirmek isterseniz ciğer şiş olarak pişirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken çöp şiş temin etmek. Herkesin evde rahatlıkla yapabileceği bu tarifte ciğer tavada pişirilmektedir. Yanmaz yapışmaz, geniş bir tava kullanarak evde sevdikleriniz için enfes bir yemek pişirebilirsiniz. Daha doyurucu bir yemek olması için yanına pirinç veya bulgur pilavı yapabilirsiniz. Daha önceden bu lezzetli yemeği pişirmeyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda tavada tavuk ciğer şiş tarifi paylaşıyoruz.

Tavuk Ciğer Şiş
Tavuk Ciğer Şiş

Gerekli Malzemeler

  • Yarım kilo tavuk ciğeri
  • Tuz
  • Çöp şiş
  • Geniş bir teflon tava

Tavada Tavuk Ciğer Şiş Tarifi

Listede verilen malzemeler hazır ise yemeğin yapımına başlayabilirsiniz. Ön hazırlık olarak tavuk ciğerini güzelce temizleyin. Daha sonra bir kasenin içine alın ve üzerine tuz dökerek güzelce karıştırın. Sonrasında bıçak yardımı ile orta boy kuşbaşı olarak doğrayın ve çöp şişlere geçirin. Geniş bir teflon tavayı ocağın üzerine alın ve hiç yağlamadan tavanın ısınmasını bekleyin. Tava ısındıktan sonra ciğer çöp şişleri bunun içine sıralayın. Sonrasında çöp şişlerin her iki tarafını da pişirip ocağın altını kapatabilirsiniz.

Evde tavada tavuk ciğer şiş yapımı bu şekilde olup ciğeri ister şişte, ister şişten çıkararak servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun. Bu kolay tarifi özel yemek davetlerinizin menüsüne de ekleyebilirsiniz. Tavuk ciğer şişi yanında pilav, salata ya da ayran ile servis edebilirsiniz. Tavuk etini çöp şiş olarak pişirmek isterseniz daha önce paylaştığımız tavada tavuk çöp şiş nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial