Taştan Nasıl Kaktüs Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Taştan nasıl kaktüs yapılır? sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Taş boyama sanatı son dönemlerde birçok kişi için hobi olmanın dışında, ek gelir kaynağı da olmaktadır. Taşların üzeri boyanarak ve farklı şekiller tasarlanarak çok güzel süslemeler yapılmaktadır. Bu konudaki örnek çalışmalardan bazılarını daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugün de taş boyama ile kaktüs süs yapabileceğiniz kolay bir uygulama paylaşıyoruz. Evinizin dekorunda kaktüs şeklinde süslerle bir farklılık oluşturmak isterseniz bu çalışmayı deneyebilirsiniz.

Taştan Nasıl Kaktüs Yapılır?

Taştan kaktüs yapmak dediğimizde aklınıza zor bir uygulama gelmesin. Bu çalışmayı yaparken taşa şekil vermek için hiçbir müdahale yapılmıyor. Sadece boyalar kullanılarak taşa kaktüs görünümü veriliyor. Yapacağınız tasarımın şık ve gerçekçi olması için yassı ve biraz büyük taşlardan kullanmanız gerekiyor. Sahilden topladığınız düz ve pürüzsüz yüzeyi olan taşlar varsa bunları kaktüs yapımında kullanabilirsiniz. Eğer elinizde böyle taşlardan yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda yassı taş
  • Beyaz, açık ve koyu yeşil akrilik boya
  • Normal ve ince uçlu fırça
  • Resim paleti ya da kağıt tabak ( boya koymak için )
  • Yapacağınız kaktüsün parlak olmasını istiyorsanız vernik

Taştan Kaktüs Yapımı

Listedeki malzemeleri temin ettiyseniz taştan kaktüs süs yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak taşın ön ve arka tarafını beyaz akrilik boya ile boyayın.
  • Bu şekilde zemini hazırladıktan sonra taşı açık ya da koyu yeşil renge boyayın.
  • Son olarak taşın üzerine sulandırdığınız beyaz boya ile ince çizgiler yapın. ( Bunun için ince bir fırça kullanmalısınız. )
  • Bu beyaz çizgilerin belirli aralıklarla küçük noktalar yapın ve bu noktaların üzerine çarpı çizerek kaktüsün dikenlerini de yapın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra taştan kaktüs yapımı tamamdır. Buna vernik sürüp, kurumasını bekledikten sonra istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Evde taş boyama sanatı ile uğraşmaya yeni başlayanlar önce bu tür kolay çalışmalar yapabilirler. Bu kolay uygulama sayesinde istediğiniz sayıda kaktüs şeklinde taş yapabilir, bunları bir kase ya da saksının içine koyarak dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, taştan kaktüs yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, çakıl taşlarından çilek yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Taştan Kaktüs Yapımı
Taştan Kaktüs Yapımı
Taştan Nasıl Kaktüs Yapılır
Taştan Nasıl Kaktüs Yapılır

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial