Taş Boyama ile Panda Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Taş boyama ile panda yapımı evde ilk kez böyle bir çalışma yapacak olanların da zorlanmayacağı bir uygulamadır. Günümüzde birçok kişi hobi olarak ya da ek gelir elde etmek için evde taş boyama yapmaktadır. Taşlara çizim yapmak ve bunları boyamak bir hobinin ötesinde sanattır. İlk başlarda basit tasarımlarla başlayacağınız çalışmalarla yeterli deneyimi kazandıktan sonra ilerleyen zamanlarda harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Taş ve boyaların büyülü dünyasına adım atmak isterseniz taş boyama ile panda yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Taş Boyama ile Panda Yapımı

Günümüzde birçok kişi evde taş boyama yapmaktadır. Deniz kenarından toplanan ya da hobi malzemeleri satan yerlerden temin edilen taşlarla çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bu tarz çalışmalar çocuklar ve gençler için de oldukça uygundur. Çocuğunuz evde taş boyama yaparak boş vakitlerini daha verimli bir şekilde geçirebilir. Taş boyama örneklerine bakınca bunları yapmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz. Tabi ki ilk başlarda çok ince detayları olan çalışmaları yapmak kolay olmayacaktır. Bu nedenle işe ilk olarak daha olay çalışmalar yapmakla başlayabilirsiniz. Bunun için taştan panda yapımı uygun olabilir.

Gerekli Malzemeler

  • Yuvarlak şekilli taşlar
  • Beyaz ve siyah akrilik boya
  • Kalın ve ince fırça

Taştan Nasıl Panda Yapılır?

Taştan panda yapmak için malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz. Çalışmaya başlamadan önce etrafa boya bulaşmaması için gazete ya da bir bez sererek gerekli önlemi almayı unutmayın.

  • İlk olarak taşı beyaz akrilik boya ile güzelce boyayın. Gerekirse ikinci kat boyayı da sürdükten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada beyaz zemin üzerine panda yapılacak. Böyle bir çalışmayı ilk kez yapıyorsanız risk almamak için önceden taşın üzerine pandanın gözlerini ve kulaklarını çizin. Bunu yaptıktan sonra içlerini ince fırça ile dikkatli bir şekilde doldurun.
  • İnce uçlu fırça ile dikkatli bir şekilde ağız ve burnu da yapın.
  • Boyama yapmak için kullandığınız taş tam olarak yuvarlak değil ise önce bunun üzerine siyah boya ile pandanın başı olacak bir yuvarlak çizin. Sonrasında ağız, burun, göz ve kulakları yapın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra taştan panda yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz daha parlak olması için vernik de sürebilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde evde çok güzel panda süsler yapabilir, bunları kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Uygulamanın yapımında farklı boyutlarda taşlar kullanarak anne ve yavru panda yaparak bunları biblo olarak kullanabilirsiniz. Evde taştan panda yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak için aşağıdaki örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz. Evde taş boyama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, taş boyama sanatı nedir, nasıl yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Taş Boyama ile Panda Yapımı
Taş Boyama ile Panda Yapımı
Taş Boyama ile Panda Yapımı-1
Taş Boyama ile Panda Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial