Taş Boyama ile Nasıl Kaktüs Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Taş boyama ile nasıl kaktüs yapılır? bu sorunun cevabını öğrendikten sonra evde kaktüs şeklinde çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Taş boyama sanatı son dönemlerde birçok kişinin ilgi alanına girmektedir. Ucuz malzemelerle yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çok güzel dekoratif süsler çıkmaktadır. Sahilden toplanan çakıl taşlarını değerlendirmek için bu tür çalışmalar sıkça yapılmaktadır. Eğer sizin elinizde de bu taşlardan varsa bunları boyayarak kaktüs yapabilirsiniz. Taş boyama ile kaktüs yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Taş Boyama ile Nasıl Kaktüs Yapılır?

Taş boyama ile yapılabilecek en kolay çalışmalardan birisi de kaktüs yapımıdır. Taş boyama çalışmalarına yeni başlayanlar bu tür kolay tasarımlarla işe başlayabilirler. İlk olarak taşların düz olarak boyandığı çalışmalarla gerekli olan el becerisini kazandıktan sonra daha ince detayları olan taş boyama çalışmalarını da zorlanmadan yapabilirsiniz. İsterseniz bu kolay çalışmalardan birisi olan çakıl taşlarından çilek yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Biraz büyük ve yassı taşlar
  • Beyaz, açık ve koyu yeşil guaj ya da akrilik boya
  • Normal ve ince uçlu fırça
  • Resim paleti

Yapacağınız kaktüslerin parlak görünmesini isterseniz boyadan sonra vernik de uygulayabilirsiniz.

Taş Boyama ile Kaktüs Yapımı

Uygulamayı yaparken zorlanmamak için kullanacağınız taşların kaygan ve pürüzlü bir yüzeyi olmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer taşları deniz kenarından topladıysanız uygulama öncesinde bunları sabunlu su ile güzelce yıkayarak temizleyin ve kuruladıktan sonra kaktüs yapımına geçin.

  • İlk olarak taşları yeşil renge boyamakla işe başlayın. Bunun için önce taşın bir tarafını boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra diğer tarafı da boyayın.
  • Bu şekilde taşın her iki tarafını da boyadıktan sonra sıra geldi kaktüsün dikenlerini yapmaya.
  • Bunun için tek yapmanız gereken yeşile boyadığınız taşın üzerine ince uçlu bir fırça yardımı ile belirli aralıklarla nokta ya da çarpı desenleri yapmak.
  • Boya kuruduktan sonra isterseniz vernik sürerek tasarımın daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay uygulama sayesinde evde isteğiniz sayıda kaktüs süs yapabilirsiniz. Bunları bir kaseye ya da saksıya koyarak harika bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Siz de taş boyama ile kaktüs yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, taştan kaktüs yapımı resimli anlatım bu konuda daha iyi fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Taş Boyama ile Nasıl Kaktüs Yapılır
Taş Boyama ile Nasıl Kaktüs Yapılır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial