Takvim Yaprağı ile Manzaralı Duvar Süsü Yapımı

Takvim Yaprağı ile Manzaralı Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Takvim yaprağı ile manzaralı duvar süsü yapımı ile siz de evde güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Salon ve oturma odasının dekorasyonunda tablo kullanımı oldukça yaygındır. Bu tür dekoratif ürünlerin fiyatı her bütçeye uymayabilir. Böyle bir durumda size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede tablo görünümünde güzel bir duvar süsü tasarlayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isteseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Takvim Yaprağı ile Manzaralı Duvar Süsü Yapımı

Yapraklı takvimlerin bazısının üzerinde güzel manzara resimleri bulunmaktadır. Elinizde böyle bir takvim bulunuyorsa bunun yaprağını kopardığınızda atmak yerine manzaralı duvar süsü yapabilirsiniz. Böyle bir çalışma yapmak isterseniz takvim yaprağını fon kartonuna yapıştırıp bunu poşet dosyanın içine koymanız gerekmektedir. Buradan sonrasında ise kenarlara desenli bant ile süsleme yaparak şık bir dekoratif ürün tasarlayabilirsiniz. İsterseniz kenar süslemelerini yapmak için desenli bant yerine eva ya da fon kartonu da kullanabilirsiniz. Evde takvim yaprağından duvar süsü yaptığınızda bunun daha büyük olmasını isterseniz poşet dosya kullanmadan yaprağın boyutuna uygun bir karton kesip bunu üzerine yapıştırabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Takvim Yaprağı ile Manzaralı Duvar Süsü
Takvim Yaprağı ile Manzaralı Duvar Süsü

Gerekli Malzemeler

 • Manzara resmi olan bir takvim yaprağı
 • 1 tane poşet dosya
 • A4 boyutunda fon kartonu
 • Desenli bant
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • İnce bir kurdele ya da ip

Takvim Yaprağı ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

 • Üzerinde manzara resmi olan takvim yaprağını fon kartonunun boyutuna göre keserek küçültün. Bunu yaparken takvim yaprağının kenarlarında biraz yapıştırma payı bırakın.
 • Kestiğiniz takvim yaprağını fon kartonunun üzerine güzelce yerleştirin ve bunun kenarındaki fazlalıkları kartonun arkasına doğru kıvırarak yapıştırın.
 • Kaplama yaptığınız fon kartonunu poşet dosyanın içine koyun ve dosyanın kenarlarını desenli bant ile kapatın.
 • Bu şekilde açık olan kenarları kapatırken aynı zamanda duvar süsüne çerçeve de yapmış olacaksınız.

Tüm bu aşamalardan sonra manzaralı duvar süsü kullanıma hazırdır. Bunun üst tarafına delik açıp buradan ince bir kurdele ya da ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay yöntemi siz de evde uygulamak isterseniz aşağıda paylaştığımız takvim yaprağı ile manzaralı duvar süsü yapımı resimli anlatım işinizi kolaylaştırabilir. Elinizde değerlendirilmeyi bekleyen karton ve poşetler varsa daha önce paylaştığımız karton ve poşet ile kalpli duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Takvim Yaprağı ile Manzaralı Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Takvim Yaprağı ile Manzaralı Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial