Tahta Boncuktan Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bileklik her yaştan bayanın sevdiği bir aksesuardır. El becerisine güvenen bayanlar evde ip ve boncuklardan çok güzel bileklikler yapmaktadır. Siz de evde kendiniz ya da sevdikleriniz için bileklik yapmak istiyor fakat bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız boncuktan bileklik yapabilirsiniz. Evde rengarenk boncuklarla kolay bileklik yapmak isterseniz tahta boncuktan bileklik yapımı için gerekli malzemeler ve uygulamanın detayları aşağıda verilmiştir.

Tahta Boncuktan Bileklik Yapımı

Evde boncuktan bileklik yapmak oldukça kolaydır. Hobi malzemeleri satan yerlerde plastik ya da ahşap olarak istediğiniz renk ve boyutta birçok boncuk çeşidi bulabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz yöntemi plastik boncuk ile bileklik yaparken de kullanabilirsiniz. Bileklik yapımında aynı renk ahşap boncuk kullanabileceğiniz gibi isterseniz farklı renkte boncuklarla rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu çok kolay yöntemi çocuklar da rahatlıkla uygulayabilirler. Tahta boncuktan bileklik yapmak isterseniz işe listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Tahta Boncuktan Bileklik
Tahta Boncuktan Bileklik

Gerekli Malzemeler

  • Tahta boncuk
  • Bilekliğin ortası için büyük bir boncuk
  • İp
  • Makas

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada bileklik yapımı için 8 mm tahta boncuk ve misina ipi kullanılmıştır. Uygulamanın yapımında boncukların deliğinden geçebilecek ve kopmayacak yapıda her türlü ipi kullanabilirsiniz.

Tahta Boncuktan Bileklik Nasıl Yapılır?

İp ve boncuklar hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulatarak kısa sürede güzel bir bileklik yapabilirsiniz.

  • İpi bileğinize göre ölçerek makas ile kesin.
  • Farklı renkte ahşap boncuklar kullanacaksanız bunları nasıl sıralayacağınıza karar verdikten sonra boncukları ipe geçirebilirsiniz.
  • Bilekliğin ortasına büyük bir boncuk takacaksanız toplam boncukları ikiye ayırın.
  • İpe boncukların yarısını geçirdikten sonra büyük boncuğu takın.
  • Daha sonra geri kalan boncukları da ipe geçirin.
  • Son olarak ipin iki ucunu sıkı bir şekilde birkaç defa düğümleyin.

Tüm bu aşamalardan sonra ahşap boncuktan bileklik yapımı tamamdır. Bilekliği kolunuza takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda bileklik yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda kolay boncuk bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Farklı bir malzeme ile kolay bileklik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pipet ile kolay bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tahta Boncuktan Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Tahta Boncuktan Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial