Süt Şişesinden Vazo Yapımı

Süt Şişesinden Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Süt şişesinden vazo yapımı uygulaması kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Günümüzde cam kavanoz ve şişeler farklı geri dönüşüm projeleri ile değerlendirilerek çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Süt şişesinden vazo yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnek olarak gösterilebilir. İşi biten süt şişesini boyayarak küçük ve zarif bir vazoya dönüştürebilirsiniz. Bu tür küçük boyutlu vazolar çok yer kaplamadığı için dekorasyon açısından da büyük avantaj sağlayabilir. Siz de fazla masraf yapmadan evde kolay bir işlem uygulayarak güzel bir vazoya sahip olmak isterseniz aşağıda bunun için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Süt şişesi
  • Altın yaldız boya
  • Fırça

Süt Şişesi ile Nasıl Vazo Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce süt şişenin üzerine nasıl bir desen yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Dilerseniz şişenin her yerini altın yaldız rengine boyayabilir veya sadece belirli yerlerini boyayarak farklı tasarımlar da yapabilirsiniz. Bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız hazır şablon kullanarak da şişenin üzerine güzel tasarımlar yapabilirsiniz. Süt şişesi ile vazo yapmak isterseniz aşağıdaki gibi kolay bir uygulama gerçekleştirerek birbirinden şık vazolar yapmanız mümkün. Gördüğünüz örnek çalışmada süt şişelerinden birisi yarısına kadar yaldızlı boya ile boyanmış. Diğer şişenin ise sadece alt kısmı boyanarak süsleme yapılmış. Bu örneklerden yola çıkarak siz de kendi tasarımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Yaldızlı tasarımlar dekorasyon trendleri arasında bulunduğu için şişenin üzerini boyamak için yaldızlı boya kullanmanızı önerdik fakat isteyenler başka renk boyalarla da süsleme yapabilirler.

Süt Şişesinden Vazo Yapımı
Süt Şişesinden Vazo Yapımı

Sizlerle paylaşmış olduğumuz bu kolay ve eğlenceli geri dönüşüm uygulamasını sadece süt şişesi ile değil düz olan gazoz şişesi ve kavanozlarla da yapmanız mümkün. Uygulamayı yaparken tek dikkat etmeniz gereken nokta boyayı cam yüzeye dalgalandırmadan sürmeye çalışmak. Buna dikkat ettiğinizde içine çiçek koyabileceğiniz çok güzel ve zarif bir vazoya sahip olabilirsiniz. Bu vazo küçük olduğundan yemek masası süslemek için de ideal bir seçim olabilir. Büyük bir yemek masanız var ise bu vazolardan birkaç tane yaparak yemek masasının çeşitli yerlerine koyarak farklı bir düzenleme de yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial